Visas šviesų maršrutas buvo pilnas lankytojų, prie įėjimų į kai kuriuos objektus net nusidriekė eilės. Socialiniuose tinkluose netruko pasklisti „Šių laikų Gediminas“ – tai buvo viena labiausiai fotografuotų instaliacijų, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Tarp labiausiai socialiniuose tinkluose įvertintų šviesų objektų 3,7 km maršrute buvo Vilniaus savivaldybės kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu sukurtas emocijų stendas, kuris pagal stende stovinčio žmogaus emociją atitinkama spalva apšviesdavo Trijų kryžių paminklą, daugelį užbūrė kelionė raudonuoju „Fluxus“ tiltu, traukė lazerių miškas Rotušės aištėje, linksmino stebuklingieji skraidantys kilimai, Šv. Kotrynos bažnyčioje įrengtas rezonatorius.

„Kelerius metus kurta Vilniaus gimtadienio šventimo tradicija šiemet sprogo gražiausiomis spalvomis – šventiški renginiai, dešimtys šviesų instaliacijų, šimtai sveikinimų Vilniui ir tūkstančiai žmonių žiemiškose Vilniaus gatvėse. Tai vertinu kaip puikų startą ruošiantis Vilniaus 700 metų jubiliejui po 4 metų – tada žinia apie Vilnių turi pasklisti per visą Europą ir pasaulį. Neabejoju, kad taip ir bus“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus šviesų festivalio metu Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Bernardinų sodas ir kitos vilniečių ir miesto svečių pamėgtos Senamiesčio erdvės pasikeitė neatpažįstamai, ypač stebino kitaip apšviesti didieji objektai – Šv. Onos ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios, o išskirtinės instaliacijos mieste viliojo savo interaktyvumu, garsu ar dydžiu.

27 festivalio instaliacijas kūrė meistrai iš 8 šalių – Lietuvos, Portugalijos, Austrijos, Slovėnijos, Švedijos, Čekijos, Australijos, Prancūzijos ir Japonijos.