Beje, to įmonės valdyba prašė atsižvelgdama į Savivaldybės administracijos jai iškeltus lūkesčius, kurių vienas: „Keleiviai savivaldybės teritorijoje bus vežami nemokamai“, tad galima sakyti, kad iniciatyva kilo iš pačios Savivaldybės.

Įdomu tai, kad pastaroji dar prieš kurį laiką buvo paskelbus, jog nemokamai keleiviai bus pradėti vežti jau nuo liepos, tačiau netrukus išplatino atsiprašymą ir paaiškinimą, jog OP pasakyta per anksti, dar neperšokus griovio. Esą tokį sprendimą gali priimti tik Savivaldybės taryba, o kol nėra jos pritarimo, negali būti ir nemokamo vežimo.

Gyventojams ėmus stebėtis, kas čia vyksta, negi valdininkai ir politikai nebesusikalba tarpusavyje, darbo gavo Savivaldybės tarybos etikos komisija. Rajono meras Audrius Klišonis jos paprašė įvertinti Tarybos nario Roberto Endriko komentarą feisbuke, kad nemokamai vežti „meras uždraudė, nes rado kabliukų įstatymuose“.

O kol politiniai oponentai aiškinosi santykius, įvyko ir Tarybos posėdis. Jo metu nemokamam keleivių vežimui nuo rugpjūčio 1 dienos pritarta be jokių diskusijų. Politikams kiek išsamiau šis siūlymas pristatytas per prieš tai vykusį Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdį.

Savivaldybės specialistas Evaldas Jankauskas priminė, kad keleiviai nemokamai jau buvo vežti karantino laikotarpiu. „Atsiliepimai geri, žmonės buvo patenkinti, matė, kad valdžia jais rūpinasi“, – pliusus vardino specialistas.

Jis pridūrė, kad sprendimas visus, ne tik senjorus ir neįgaliuosius, vežti nemokamai spręstų socialines problemas, sudarytų galimybes keleiviams lengviau pasiekti savo darbovietes, švietimo, gydymo, kitas įstaigas.

Žinoma, komiteto nariams rūpėjo išgirsti ir tai, kaip toks kilnus Savivaldybės gestas atsilieps jos finansams. Administracijos direktorius Mindaugas Kaunas atsakė, kad per mėnesį Savivaldybė vidutiniškai Plungės autobusų parkui skiria po 100 tūkst. eurų. Pati įmonė už bilietėlius kas mėnesį susirinkdavo dar apie 3 tūkst. eurų, tad Savivaldybei teks padengti šį skirtumą. Bet jis nėra žymus bendroje Plungės autobusų parkui skiriamoje sumoje.

O politikams pasiteiravus, kodėl sprendimas keleivius vežti nemokamai galios tik iki metų galo, o ne, tarkim, kelerius metus, M. Kaunas priminė, jog gruodžio 31-ąją baigsis su Plungės autobusų parku pasirašyta sutartis. Metams besibaigiant Savivaldybei teks skelbti naują pavėžėjimo paslaugos pirkimo konkursą. Ir jo sąlygose bus galima numatyti, kainuos ši paslauga gyventojams ar ir toliau jie bus vežami už ačiū.