Gegrėnų archeologinio komplekso tvarkymo projektas – bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbas, kuris buvo vykdomas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos finansavimo priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“, įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“, rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Pasak Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus Ramūno Lydžio, projekto tikslas buvo išsaugoti ir sutvarkyti archeologinį kompleksą, pritaikyti lankymui, sudarant galimybes apžvelgti vaizdingą kraštovaizdį, gamtos ir kultūros paveldo objektus. Buvo atidengtos kraštovaizdžio erdvės, raiškūs reljefo elementai. Informatyvesniam susipažinimui su kraštovaizdžio vertybėmis suformuoti lankymo maršrutai, atnaujinti esami ir įrengti nauji terasuoti takai.

Gegrėnų archeologinis kompleksas
Foto: Organizatorių nuotr.

Gegrėnų piliakalnių takas (1,6 km), kuris vingiuoja dviejų piliakalnių šlaitais ir papėdėmis, atveria įspūdingą Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdį. Tarp šių piliakalnių vinguriuoja upelis.

Gegrėnų piliakalnių senovės gyvenvietėje rasta lipdytos keramikos, apdegusių akmenų. Piliakalnių kompleksas datuojamas I tūkstantmečiu - XIII a.

Kad Gegrėnų archeologinio komplekso lankymas būtų patrauklesnis, buvo įrengti įdomūs informaciniai stendai, rodyklės, kultūros paveldo objekto riboženkliai. Piliakalnio papėdėje iš lauko akmenų padaryta nauja laužavietė. Visa įrengta infrastruktūra yra priderinta prie esamos Žemaitijos nacionalinio parko lauko informacinės sistemos.