„Tiek dieną, tiek vakarais čia pilna pasivaikščioti ir gamta pasigėrėti išėjusių radviliškiečių, rytais gausu sportuojančių, bet yra ir tokių radviliškiečių, kurie gyvena kitame miesto gale, ir apie pokyčius, vykstančius kitame miesto gale, nė žinoti nežino, tad sugalvota išbandyti parke įrengtą amfiteatrą ir į šventę pakviesti visą Radviliškį“, – sakė Radviliškio miesto kultūros centro, organizavusio Eibariškių parko pristatymo visuomenei šventę, direktorė Indrė Ginkevičienė.

Ir tikrai: atsinaujinusiu, naujais objektais praturtėjusiu parku tą dieną džiaugėsi visi: jaunimas, senjorai, vaikai, mokytojai, Radviliškio gyventojai.

Vaikams ir jaunimui – daug veiklų

Nuo pat penktadienio ryto parkas buvo gyvas: ankstyvą rytą jame rinkosi mažieji radviliškiečiai, darželinukai iš Radviliškio „Eglutės“, „Žvaigždutės“, „Kregždutės“ lopšelių-darželių. Parke jiems pasakas skaitė, pasaką „Pagrandukas“ vaidino Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Kartu su šios pasakos Kepėja vaikai „kepė“ Pagranduką – duonutės kepaliuką, kartu keliavo mišku, sutikdami įvairiausius žvėris, kurie pasirodė esą draugiški ir nesuvalgė Pagranduko.

Kiek vėliau po parką pasklido mokiniai ir jaunimas: vieni dalyvavo atvirose integruotose geografijos ir biologijos pamokose, organizuotose miesto mokyklų geografijos ir biologijos mokytojų metodinio būrelio, kiti bėgiojo po parką orientacinėse varžybose: sprendė įvairias kūrybines sporto, muzikines, logines užduotis, susipažino su atnaujintomis parko erdvėmis.

Dvejas orientacines varžybas skirtingų amžiaus grupių mokiniams organizavo Radviliškio miesto kultūros centro ir Radviliškio „Jaunimo erdvių“ komandos.

Atviro jaunimo centro organizuojamose orientacinėse varžybose dalyvavo 10 komandų, kurios pagal duotą žemėlapį turėjo rasti 10 punktų, o juose laukė užduotys: „Batasvydis“, „Nutrūktgalvis“, „Slidininkai“, „Taiklioji ranka“, „Spėlioklis“, „Asiliukų rodeo“, „Raštininkai“, „Akiniuotasis futbolas“, petankė, „hula hoop“ lasas. Užduotys buvo sudarytos taip, jog varžybų dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su naujai įrengtu parku ir ugdyti ne tik orientacinius, bet ir komandinio darbo gebėjimus.

Mokiniai patys turėjo progą susipažinti su parko zonomis ir struktūra, naujai atsiradusiais objektais: amfiteatru, edukacine klase, apžvalgos bokštu, paukščių stebėjimo bokšteliu, daugiamečių augalų labirintu, pontoniniais tiltais, sutvarkyta pakrante, pėsčiųjų takais, suoliukais.

Radviliškio miesto kultūros centro organizuotose edukacijose mažieji radviliškiečiai apsilankė šešiose edukacijų stotelėse, kuriose renginio dalyviai išbandė savo jėgas įvairiose rungtyse: dainavo, šoko, žygiavo, dėliojo dėliones, įveikė labirintą.

Vyko seniūnaitijų sporto varžybos

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyrius ir Radviliškio miesto seniūnija į šventę pakvietė visas miesto seniūnaitijas. Šešių seniūnaitijų komandos su seniūnaičiais priešakyje ne tik apžiūrėjo parką, ne tik sportavo, bet ir save miesto žmonėms pristatė: kas sriubą, kas blynus, kas troškinį virė, kas girą pilstė, įvairiausiais būdais vaikus ir suaugusiuosius pas save į kiemelius viliojo.

Seniūnaitijų kiemeliuose ir improvizuotos sporto treniruotės vyko, ir vaikams įvairiausių pramogų sugalvota. Seniūnaičiams Jolitui Onaičiui, Inai Rudžianskienei, Salvinijai Vaičiūnienei, Vijolei Česienei, Jovitai Maliulienei, Jolitai Lesisckienei padėkojo Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas ir seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė.

„Ačiū Jums už dalyvavimą šioje gražioje šventėje, ačiū už iniciatyvą, už komandų išradingumą ir gerą nuotaiką. Smagu, kad ir save parodėte, ir jus pamatė“, – sakė seniūnijos atstovai.

Seniūnaitijų sporto varžybos sulaukė daug žiūrovų dėmesio. Varžytasi plaukimo baidarėmis, improvizuotos petankės, šaudymo iš lanko ir paplūdimio futbolo rungtyse.

Radviliškio miesto kultūros centro nuotr.

Nugalėtojus apdovanojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaiteinė. Pirmąją vietą baidarių rungtyje iškovojo Vaižganto seniūnaitija, paplūdimio futbolo rungtynėse nepralenkiama buvo Lituanikos seniūnaitijos komanda, šaudymo iš lanko rungtyje pirmąją vietą iškovojo Vaižganto seniūnaitijos komanda, petankės lauke nugalėjo Eibariškių seniūnaitijos komanda.

Šventė sulaukė didžiulio dėmesio

Vaikų ir suaugusiųjų eilės rikiavosi tiek prie batutų, tiek prie oro baliono. Vaikai galėjo prisišokinėti iki valios, o visi, norintieji apžiūrėti parką iš viršaus, pasinaudojo proga pakilti virš jo oro balionu, pilotuojamu piloto Edvardo.

Nenutrūkstama eilė rikiavosi ir prie nuolatinių Radviliškio rajono renginių partnerių – Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos – paruoštos pasienietiškos košės ir jų pasakojimų apie pareigūnų darbą saugant valstybės sienas.

Pasak Indrės Ginkevičienės, šventėje užsiregistravo dalyvauti per 1000 žmonių. „Labai smagu, kad atnaujinto Eibariškių parko pristatymo visuomenei šventė „Atviras parkas“ sulaukė daug dėmesio. Taip visi radviliškiečiai ir miesto svečiai pamatė kiekvieną atsinaujinusio parko kampelį, susipažino su galimybėmis, kokias parkas dabar turi. Juk čia galima ir šeimos iškylą susiorganizuoti, ir atvirą pamoką lauke vesti, ir mažuosius su augalų įvairove supažindinti. O ir kultūros centras turi naują erdvę renginiams organizuoti“, – sakė ji.

Padėkos – kovojantiems su koronavirusu

Šventėje padėkota ir visiems, prisidėjusiems ir prisidedantiems prie COVID-19 pandemijos suvaldymo: parduotuvių darbuotojams, maisto tiekėjams, pedagogams, pramonės, verslo įmonių darbdaviams ir darbuotojams, vaistininkams, smulkiesiems verslininkams, socialiniams darbuotojams, specialiųjų tarnybų atstovams, viešosios tvarkos sargams, įmonių, įstaigų darbuotojams, savanoriams, ypač medikams, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, slaugytojams, kurie dirbo tam, kad būtų išvengta šios klastingos, greitai plintančios ligos protrūkio.

Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas visų Radviliškio rajono gyventojų vardu padėkojo Radviliškio ligoninės, Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centro, Radviliškio, Baisogalos ir Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centrų, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro kolektyvams ir įteikė dovanas – paveikslus „Dėkingumo pilnos širdys“. Kiekviena širdis, esanti šiame paveiksle, nutapyta Radviliškio dailės mokyklos auklėtinių Livijos Varanavičiūtės, Viktorijos Vaičiulytės, Andriaus Račkausko, Auksės Betingytės, Kristinos Raižytės ir Ąžuolo Tamošiūno, o jose – didžiulė meilė ir dėkingumas jums, dirbantiems sveikatos apsaugos ir priežiūros srityse.

Po šventinio koncerto, kuriame savo dainas dovanojo Eglė Jakštytė, Paulius Bagdanavičius ir grupė „Čilinam“, visų laukė įspūdingas ir abejingų nepaliekantis lazerių šou.