Apvalus muziejus ir ištisus metus džiuginantys grybukai bulvare

Šiauliai gali pasigirti savitais muziejais, kurių kituose Lietuvos miestuose nė su žiburiu nerasite. Visiems gerai žinomi šokolado ir katinų muziejai nepraranda susidomėjimo ištisus metus, o ar teko lankytis apvaliame muziejuje?

Šiauliuose jau kelis dešimtmečius veikia Vandentvarkos muziejus, kuris buvo įkurtas tiesiog vandens bokšte! Tai unikalus muziejus, nes jo ekspozicija išdėstyta 100 kv. m plote ratu pagal apvalų bokšto perimetrą. Įdomiausi eksponatai XX amžiaus pradžios nuotraukos, kurias galima laikyti muziejine retenybe. Relikvijos byloja ne tik apie vandentiekio ir nuotakyno statybos eigą, bet ir apie dalį Šiaulių miesto istorijos. Ne mažiau įdomūs surinkti ir išsaugoti darbo įrankiai, prietaisai, įrenginių maketai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Aplankius šį apvalų objektą, galima eiti „pagrybauti“ į miesto bulvarą. Mat netoli Kaštonų alėjos veikiantis fontanas jau senokai vadinamas grybukais dėl savo formos. Šalia ir skulptūra „Motinystė“. Vasarą šis fontanas būna apsuptas vaikų, nes netoliese ir žaidimų aikštelė, ir didžiulis chameleonas medyje.

Foto: Šiaulių TIC

Du ežerai ir Prūdelis

Vienas centre ir vienas didžiausiųjų dešimtuke. Kas? Jei pagalvojote apie Šiauliuose tyvuliuojančius Talkšos ir Rėkyvos ežerus – jūs pataikėte. Miesto centro puošmena Talkšos ežeras – aktualus visais metų laikais. Pakrantėje galima maudytis, aplankyti „Geležinę lapę“, išbandyti jėgas „FOX spot“ aktyvaus sporto bazėje.

Kitas, Lietuvos didžiausiųjų dešimtuke įrašytas, ežeras yra kiek toliau nuo miesto centro, tačiau iki jo tikrai verta nuvykti. Romantiškiausių saulėlydžių Rėkyvos ežeras rudenį sukuria dar jaukesnę atmosferą. Rudenėjanti gamta, išskrendantys paukščiai, vandens paviršių šiaušiantis vėjas ir plazdančios burės – kasdien vis besikeičiantis paveikslas. Ramiai palydėkite saulę ant tilto, pasimėgaukite šildančias gėrimais. Atraskite kurortines pramogas Rėkyvoje – vos 10 km nuo Šiaulių centro.

Prūdelis visai neprimena kaimo prūdo su kurkiančiomis varlėmis. Tai dar viena miestiečių pamėgta maudynių vieta. Šalia ir tinklinio aikštelės, kuriose vasarą netrūksta veiksmo. Fontano purslai pasitinka atvykstančius ir palydi keliaujančius į mokyklas.

Pelikanai fontane ir kiti monai Šiauliuose

Pačiame Saulės miesto centre teka upė. Neteko matyti? Užuomina, kad bulvare vingiuoja upė, tėra „Rūdės“ fontanas. Mat pati upė teka giliai po žeme. Ir nors šiuo metu vyksta bulvaro rekonstrukcija, fontanas vis dar stovi.

Vaikų sukurta legenda apie į Pietus skridusius ir burtininkės užkerėtus pelikanus – gyva iki šiol. Fontanas „Pelikanai“ atnaujintas ir vakare nušvinta įvairiomis šviesomis. Šio fontano pašonėje ir garsusis „Gaidžio“ laikrodis.