Šiaulių TIC pateikia 10 populiariausių komentarų ir 10 atsakymų–mitų paneigimų arba patvirtinimų.

1. Šiauliai ne koks rajono centriukas ir net ne Panevėžys.

Ir ne Klaipėda. Šiauliai yra unikalus, kontrastingas miestas, su daug muziejų, muzikos ir bulvaru. Ne alėja.

2. Buvo svarbus miestas tarpukariu. Dabar vis labiau „Adidas“ treningai.

Tarpukariu miestas klestėjo, kūrėsi įmonės, žmonės ilsėjosi Rėkyvos kurorte, statė miestą. Po to vėl karas, ir vėl gyvenimus reikėjo naujai pastatyti. Treningai ne tik „Adidas“, šiauliečiai palaiko ir „Audimo“ fabriką, kokybė gera. Sportininkų daug mieste, olimpiečių, negi jie su frakais vaikščios?

3. O kas yra Šiauliai? Žemaitija ar Aukštaitija? Teko girdėti šiauliečius save pristatant aukštaičiais, bet savo mąstymu – gryni žemaičiai.

Šiauliai – ant rubežiaus. Net festivalį muzikos turi tokiu pavadinimu. Tilžės gatvė skiria Žemaitiją nuo Aukštaitijos. Čia toks įdomus faktas, kuris vietiniams gyventi netrukdo.

Foto: Rolandas Parafinavičius

4. Nykus provincijos betonuotas, išpjautais medžiais miestelis. Nėra nė vieno gražaus, senovinės architektūros pastato, tuščiu centru.

Netiesa. Šiauliuose nepajudinamai stovi Šv. apaštalų Petro ir Povilo katedra, Ch. Frenkelio vila. Tai seniausi miesto pastatai. Kaip tokio dydžio miestui, kaip tiek subombarduotam ir išniekintam – visai neblogai. Visa kita atstatyta, visai kaip Varšuvoj. Kaži ar dėl to atstatymo ten kas taip siunta. Centras tuščias? O čia blogai? Laisvai vaikštote gatvėmis ir nesutinkat to, ko nenorit sutikti. Laisvė!

5. Reikia atsimint, kad Šiauliai buvo labiausiai subombarduoti per karą, todėl ir senamiesčio nėra.

Internete žemėlapiai rodo senamiestį, šiauliečiai sako, kad jo nėra. Jis kaip ir yra, bet jo nelabai yra. Viskas, kas aplink katedrą, „Gaidžio“ laikrodį yra senamiestis.

6. Tai pats buvęs muzikaliausias miestas Lietuvoje, kaip koks Mančesteris, iš čia daugiausiai grupių kilę.

„Juventos“ progimnazija, S. Sondeckio menų gimnazija, choras „Dagilėlis“ – muzikantų kalvių pilna, kur tik pasisuksi. Šiauliai dainuoja, ant dviračių važiuoja.

7. Šiaulia kap Telšia, tik lunga didesni.

Arba veini mūrą. Arba kap Niujorks. Kaip bepavadinsi. Mūrai rodo miesto statusą. Sukežusios bakūžės tvarkomos arba nyksta. Dabar mūrų dar daugiau atsivėrė, o kiek dar visko statoma. Šis posakis dar ilgai gyvuos.

Foto: Rolandas Parafinavičius

8. Šiauliai man asocijuojasi su gezais ir zekais.

Zekų yra, nes vis dar veikia Šiaulių tardymo izoliatorius. Kiti išvažiavo arba tyliai dingo. O gezai – jie buvo yra ir bus. Pamatiniai šiauliečiai, tvarkdariai ir žemės lygintojai.

9. Ar žinote, kad, nors Šiauliai ir nėra miškas, bet mėlynių galima prisirinkt?

Taip, ir dažniausiai tų „mėlynių“ buvo galima prisirinkti miegamuosiuose rajonuose, sutikus prastos reputacijos kompaniją. Dažniausiai šis klausimas užduotas kalbant apie Pietinį miesto rajoną.

10. Šiaulia | Šiaule.

Šiauliuose taip sako tik žemaičiai, tačiau sostinės rezidentams ir visai likusiai Lietuvai atrodo – kad visi. Ir dar tardami taip nutęsia eee. Taip, Telšiai kaip Šiauliai. Vieni mūrai, nes medžius iškirto. Bet sakė, kad naujus atsodins.