Tvarkomame parke apsilankė ir vykdomus darbus apžiūrėjo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas, Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas, Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Jankus, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Ramančionis ir Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas.

Bus tvarkomos parko prieigos

Svarbiausias apžiūros tikslas – suderinti Eibariškių parko prieigų sutvarkymo darbus. „Vykdomas projektas apima parko teritoriją, tik konkretų parko sklypą. Jame tiesiami takeliai. Bet išeiti iš parko tarsi nebegalima – tiesiamas takelis pasibaigia su parko sklypo riba. Atvažiavome čia apžiūrėti ir išsiaiškinti, kokios yra galimybės sutvarkyti parko prieigas. Neramina ir melioracijos grioviai, juosiantys parką – jų šlaituose prižėlę krūmų. Griovių šlaitus sutvarkyti irgi reikia dabar, kol laikas. Netinkamas laikas tvarkyti bus tuomet, kai džiaugsimės atnaujintu parku“, – kalbėjo meras Antanas Čepononis, sukvietęs specialistus į parką.

Specialistai, apžiūrėję papildomų darbų reikalaujančias vietas, sutarė dėl būsimų darbų. Melioracijos grioviai bus išvalyti, takais ir privažiavimo keliu pasirūpins Radviliškio miesto seniūnija.

„Papildomai bus sutvarkyti pėsčiųjų takai nuo parko sklypo ribos A. Povyliaus ir Šiaulių gatvės sankryžos link, nuo parko Talkininkų gatvės link, nuo parko „Obelėlės“ soduose esančios Šviesos gatvės link. Privažiavimas nuo parko Talkininkų gatvės link taip pat bus tvarkomas“, – sakė pasitarime dalyvavęs Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas.

Nuveikta nemažai. Koks parkas vilios radviliškiečius 2020 metų vasarą?

Rangos darbų konkursą laimėjusi įmonė UAB „Statybų kodas“ jau nutiesė didelę dalį pėsčiųjų takų, paruošė vietas būsimoms edukacinėms erdvėms, labirintams, amfiteatrui.

Parke augantiems medžiams sudarytos sąlygos augti ir vystyti gražias lajas, iškirsti tie medžiai, kurie buvo ligoti, pažeistomis ar keliomis viršūnėmis, jau niekada nebeišaugsiantys į gražų didelį medį, bet trukdantys augti ir formuoti lają šalia augančiam medžiui. Kai kurie medžiai perkelti į kitą vietą tame pačiame parke. Nors jie ir nemaži, tikimasi, kad jie prigis ir bus išsaugoti.

Pavasarį parke bus sodinami medžiai ir krūmai, o gėlynų sodinimas ir vejų sėjimas bus vieni paskutiniųjų darbų vasaros antroje pusėje.

Rytinėje parko dalyje bus nutiesti takai, pastatyti suolai, suolų užnugarius pridengs krūmų gyvatvorės, bus įrengtas vasaros teatras, vejos aikštė apjuosta taku su suolais ir gėlynais, įrengtas žaliasis labirintas. Atsiras ir edukacinių erdvių, ir patogesnė infrastruktūra dviratininkams, pėstiesiems.

Tvenkinys parko centre sudaro geras sąlygas maudytis ir ilsėtis prie vandens. Visi parko takai bus dengti smulkia skalda, apšviesti. Parke bus saugu – erdvės bus stebimos vaizdo stebėjimo kameromis.

Vakarinėje parko dalyje bus nutiestas pažintinis takas per pelkę, ant dirbtinės kalvos pastatytas apžvalgos bokštas stebėti paukščiams ir viso parko erdvei apžvelgti.

Planuojama, kad sutvarkytu Eibariškių parku radviliškiečiai ir miesto svečiai džiaugsis jau 2020 metų vasarą.

Trumpa Eibariškių parko istorija

Eibariškių parkas pradėtas kurti dar praėjusiame šimtmetyje, pirmas parko projektas patvirtintas 1991 metais. Daug metų jis buvo formuojamas palaipsniui, buvusių daržų ir drėgnų pievų vietoje iškastas dirbtinis tvenkinys, suformuotas reljefas, dirbtinės kalvos, buvo sodinami medžiai.

Šią vietą pamažu pamėgo radviliškiečiai, kurie čia leidžia karštas vasaros dienas, eina pasivaikščioti, sportuoja.

Daug metų parko iš esmės nesiimta tvarkyti dėl lėšų trūkumo, bet minimaliai kasmet prie jo tvarkymo buvo prisidedama – tvarkomi paplūdimiai, takai, šienaujamos pievos.

Eibariškių parke tvarkymo darbai atliekami pagal projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Radviliškio miesto Eibariškių parko teritorijoje“.