Pokylio pradžią paskelbė staigmenos. Skambant fanfaroms, kurias atliko Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, ant scenos šovė ryškūs lietaus fejerverkai, tai Šiaulių Rotary klubų sveikinimas visai Rotary bendruomenei ir pokylyje esantiems svečiams su Rotary gimtadieniu. Netrukus ant scenos žengė Lietuvos scenos grandas ir vienas stipriausių šalies vokalistų Kastytis Kerbedis. Dėl asmeninių priežasčių apkarpęs koncertinę veiklą, pokylio svečiams padovanojo nuostabius du savo kūrinius.

Rotary organizacijos prioritetai – taika pasaulyje, konfliktų valdymas, ligų prevencijos ir gydymas, vandens, sanitarinių sąlygų gerinimas, motinų ir vaikų sveikata, bazinio išsilavinimo ir raštingumo, ekonominio ir bendruomenės vystymo principai. Ne išimtis ir Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, kurio veikla orientuota į paramą ir pagalbą Šiaulių miesto bei regiono žmonėms ir organizacijoms. Klubo ne pirmus metus vykdoma labdaringa veikla ir mecenavimas tampa didele paskata paramos laukiantiems.

Akcentuodami klubo svarbą ir reikšmę Šiaulių kraštui ir visai Lietuvai, Labdaringą Vienos pokylį atidarė garbingi ponai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Esu dėkingas Rotary klubui „Harmonija“, kuris jau aštuntąjį kartą sukvietė mus į šią nuostabią puotą, ne tik linksmai praleisti laiką, pašokti, pabendrauti, bet ir dalintis gerumu. Nuostabi paramos idėja padėti Šaukėnų hospisui, globos ir atjautos namams, tad skatinu visus būti dosniems, nes tai ką suaukosime bus skirta kilniam tikslui įgyvendinti“, – sakė Rotary International 2018‒2019 m. Apygardos 1462 Valdytojas Virginijus Šniukas.

„Man visada garbė ir malonumas dalyvauti šiame pokylyje. Džiaugiuosi gražiu bendradarbiavimu ir draugyste tarp Rotary klubų. Dėkoju už paramos projektų vystymą, nes paramos tradicijų puoselėjimas, tai pagrindinė mūsų bendruomenės gyvavimo esmė“, – antrino Osterholz-Scharmbeck Rotary klubo prezidentas Michael Milbradt (Vokietija).

Vasario 23 d., Labdaringo Vienos pokylio dieną, Rotary šventė 114-ąjį gimtadienį. Klubo „Harmonija“ nariai džiaugėsi galėdami ne tik švęsti, bet ir švente pasidalyti su kitais.

„Mūsų klubo pasirinkta viena iš labdaros skatinimo formų ‒ Vienos pokylis ‒ gyvuoja aštuonerius metus. Nuo pirmosios šventės su 80 svečių Chaimo Frenkelio viloje mes užaugome iki didžiosios Šiaulių arenos salės. Šis pokylis gyvuoja, Jūsų, mieli svečiai, draugai, rėmėjai, Rotary šeimos nariai dėka. Džiugu, kad vieningu Rotary klubo „Harmonija“ narių pritarimu šių metų pokylio metu surinktos lėšos bus skirtos viešajai įstaigai „Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centrui“. Esame laimingi, kad galime duoti“, – kalbėjo Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2018–2019 m. prezidentė Audronė Radavičienė.

Vienos pokylio metu suaukotos lėšos gali būti skiriamos vykdomiems tęstiniams projektams arba kasmet remiant skirtingą asmenį, organizaciją ar instituciją. Šįkart pasirinktas jau beveik penkerius metus veikiantis VšĮ „Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras“, teikiantis profesionalią, individualiai asmeniui pritaikytą paliatyvią pagalbą bei slaugą pacientų namuose. Pasak Centro direktorės Sigitos Petkevičienės, šiuo metu įstaigai labiausiai trūksta funkcinių lovų, kurios taip reikalingos sunkiai sergančių ligonių slaugymui.

„Džiugiai ir smagiai prasidėjo vakaras, tačiau šios dienos tema yra pakankamai skaudi. Dažnai mes net nesusimąstome, kad šalia yra žmogus, kurio vienintelė svajonė nors minutei nejausti stingdančio skausmo, ar įkvėpti oro nejaučiant smaugiančio dusulio. Paliatyvios pagalbos tikslas, padėti sunkia ir nepagydoma liga sergantiems žmonėms bei jų artimiesiems. Mūsų visos komandos tikslas padėti tokiems ligoniams gyventi. Nelaukti, neišbūti, o gyventi.

Gyventi tiek kiek liko, oriai ir išdidžiai, taip kaip dera žmogui. Teikiame profesionalią, kiekvienam ligoniui pritaikyta paliatyvią pagalbą ir slaugą. Šaukėnų miestelyje rūpinamės senyvo amžiaus žmonėmis. Iš visos širdies noriu padėkoti už priimtą sprendimą padėti sunkiai sergantiems ir jų artimiesiems. Šiuo metu labiausiai trūksta patogių funkcinių slaugos lovų, kurios būtų tarsi atgaiva ligos ir senatvės nualintam kūnui. Šiandienos jūsų visų parama lyg gaivus oro gurkšnis ligoniams, o artimiesiems viltis matyti artimąjį be skausmo. Pagalba tampa svertu nerimą pakeičiant ramybe. Dėkoju Šiaulių Rotary klubui „Harmonija“, juk gerumas ir mokėjimas dalintis daro mus visus kilnesniais“, – renginio metu kalbėjo direktorė.

Po sveikinimo kalbų renginį pradėjo jaunieji Šiaulių sportinių šokių klubo „Šypsena“ šokėjai, kuriuos pokyliui ruošė treneriai Neringa ir Žanas Untuliai. Debiutantų pasirodymas – tai simbolinis jaunų žmonių prisistatytas visuomenei, elegancijos ir jaunystės pademonstravimo ceremonija. Šokėjai atliko polonezą, kadrilį, polką ir valsą į kairę. Debiutantai greitai pakvietė į šokių aikštelę ir pokylio dalyvius. Šventinio vakaro metu išskirtinę koncertinę atmosferą kūrė valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, diriguojamas maestro Ugniaus Vaiginio. Puikiai žinomais kūriniais pamalonino bei į šokių sūkurį kvietė Martynas Kavaliauskas su savo koncertine programa parinkta specialiai šiai šventei.

Pokylio metu vyko loterija bei aukcionas, kuriuos vedė pokylio vedėjai Dovydas Petkus ir Lina Jankauskaitė. Aukcione buvo galima įsigyti garsių menininkų darbų: tai dailininko, fotografo Sauliaus Jankausko akriliniais dažais ant drobės tapytą paveikslą „Jausmai“, grafikės Lauros Guokės rankiniu būdu spausdintą šilkografijos darbą „Dekonstruojant ID“ bei Ilonos Daujotaitės-Janulienės aliejiniais dažais ant drobės tapytą paveikslą „Tėkmė“. Meno kūriniai sulaukė didelio pokylio svečių susidomėjimo, netrūko ir besivaržančiųjų, juk aukojama kilniam tikslui.

Labdaringoje loterijoje laimingų bilietų buvo per šešiasdešimt. Prizus įsteigė Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ narės, klubo draugai bei pokylio svečiai. Pagrindinį loterijos prizą – unikalų sidabro ir gintaro vėrinį –, kuris 2018 m. buvo pristatytas tarptautinėje gintaro juvelyrikos parodoje „AMBERIF“ Gdanske, Lenkijoje, įsteigė Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2018‒2019 m. prezidentė A. Radavičienė.
Iškilmingą Vienos pokylį vainikavo tradiciniai naktipiečiai su vengrišku guliašu ir alumi.