Darbai prasidės pavasarį

Praėjusių metų pabaigoje uždaroji akcinė bendrovė „VSA“ ir VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ pasirašė sutartį, pagal kurią iki šių metų gruodžio mėnesio Radviliškio mieste ir rajone bus įrengtos net 36-ios konteinerių aikštelės su „Molok Classic“ apvaliaisiais pusiau požeminiais konteineriais. Projekto vertė – pusė milijono eurų.

„Jau pradėjome derinti darbų grafiką. Per žiemą planuojame atlikti projektavimo darbus, o pavasarį tikimės pradėti konteinerių įrengimą. Tikslus aikštelių statybų grafikas turėtų būti sudarytas sausio pradžioje“, - mintimis apie projektą dalijasi UAB „VSA“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

Nesklinda nemalonūs kvapai

Anot direktorės, įmonė „VSA“ tokius konteinerius jau montuoja Vilniuje ir Kaune, o tų miestų gyventojai bei vadovai labiausiai jų nori dėl didėjančios estetinės tvarkos ir mažėjančių atliekų surinkimo bei tvarkymo kaštų.

Suomijoje gaminami „Molok“ konteineriai pasižymi tuo, jog didžioji dalis atliekų talpinama po žeme, o tai neleidžia plisti bakterijoms ir tuo pačiu nesklinda nemalonūs kvapai. Kadangi tokie konteineriai didesni net penkis kartus, pailgėja ištuštinimo intervalai, o korpusui suteikiama nemažiau kaip 10-ties metų gamintojo garantija.

Radviliškio rajonas ne vienintelis Lietuvoje, kuriame atsiras modernūs konteineriai. UAB „VSA“ Vilniuje įrengs daugiau nei 300, o Kaune – 515 tokių aikštelių.

Nepatiks tik „tankistams“

„Džiugu, kad pagaliau Radviliškyje vietoj senųjų konteinerių bus pastatyti modernūs ir naujoviški konteineriai. Dėl senųjų konteinerių ne kartą pykomės su kaimyninio daugiabučio gyventojais, nes niekas nenorėjome, kad jie stovėtų po mūsų langais ir skleistų savo smarvę. Būdavo ir taip, kad vieną naktį kaimynai konteinerius pastumia arčiau mūsų namo, o kitą naktį mes konteinerius nustumdavome į jų panosę. Žiemą tai dar galima kentėti, o vasarą, kai norisi miegoti atsidarius langus, tai ir musės į namus skrenda, ir kvapai nosį riečia. Ačiū dievui, kad šių problemų nebeliks“, - sužinojusi apie planuojamas naujoves džiaugėsi radviliškietė Birutė Z.

Naujieji konteineriai turbūt nepradžiugins tik vadinamųjų „tankistų“, kurie mėgsta kuistis atliekose ir dalį jų išmėto ant žemės. Pusiau požeminių konteinerių turinys asocialiems asmenims bus nepasiekiamas.