Seną sodybą Karsakiškio seniūnijoje, Kakūnų kaime, prieš beveik dvejus metus nusipirkę verslininkas Marius Bilkis ir jo gyvenimo draugė Rūta Čepukonytė visiškai nesitikėjo, kad su apgriuvusiais pastatais, uždumblėjusiu tvenkiniu gaus ir neįtikėtiną priedą prie apleisto vienkiemio.

Panevėžio pašonėje aptiko ypatingą ąžuolą
Foto: Sekundė.lt

Tai neseniai patvirtino ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) specialistai. Jie pernai rudenį atliko tikslius ąžuolo matavimus ir rezultatai išties neapvylė. Kakūnuose ilgai nuo žmonių akių besislėpusį plačiašakį dabar ruošiamasi paskelbti valstybės saugomu gamtos objektu.

Tarnybos specialistai apie paslaptingą medį Panevėžio rajone sužinojo praėjusią vasarą iš „Sekundės“ korespondentų, kurie, lankydamiesi naujai įkurtame hortenzijų parke, iš jo savininkų išgirdo ir žinią apie įdomias radybas.

Tuomet M. Bilkis pasakojo, kad išskirtinį ąžuolą aptiko visai atsitiktinai. Už sodybos ribų jį dengė tankūs krūmynai ir kiti medžiai.

Panevėžio pašonėje aptiko ypatingą ąžuolą
Foto: Sekundė.lt

„Iš pradžių to ąžuolo net nesimatė, bet tvarkydamas aplinką tiesiog atsitrenkiau kakta į dar nematyto dydžio kamieną tarp krūmų ir šabakštynų. Pasikviečiau artimuosius, išmatavome ąžuolo apimtį – prie šaknų 9,60 metro“, – pernai „Sekundei“ pasakojo naujakurys.