Nerimą kelianti vaikų emocinė sveikata paskatino imtis veiksmų

Organizacijos savanoriai atvirai prisipažįsta, kad nesėdi rankų sudėję ir unikalių sprendimų, kaip pagerinti gyventojų nuotaiką, ieško visos pandemijos metu. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, neramina ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų emocinė būsena. Organizacijos steigėjo Armino Vareikos teigimu, jų tikslas yra prisitaikyti prie susiklosčiusių sąlygų ir veikti, žinoma, laikantis visų saugumo reikalavimų:

„Nepalanki situacija tikrai užsitęsė ir, jei pasiduosime pandemijai, neskleisime geros nuotaikos, emocinė žmonių sveikata vis labiau blogės. Nors velykiniais sveikinimais ir dovanėlėmis mums pavyko pradžiuginti per 450 vaikų, tai neatspindi tikrosios pozityvumo akcijos apimties. Mes manome, kad džiugi žinia paplis plačiau. Juk vaikai, grįžę į namus, dovanėles išpakuos ir jomis pasidžiaugs kartu su tėveliais, kuriems įdėjome sveikinimo atviruką. Tėveliai papasakos savo artimiesiems, o mūsų organizacija socialiniuose tinkluose pasidalins nuotraukomis. Taip ši pozityvi žinutė pasieks tūkstančius Lietuvos gyventojų. Būtent toks šios akcijos tikslas – skleisti gėrį ir pozityvumą.“

Iniciatyvos idėja gimė vartant vaikystės nuotraukų albumą

Iniciatyvos autorius A. Vareika atskleidžia, kad vartant savo vaikystės albumą ir kilo mintis surengti tokią akciją:

„Pamačiau nuotraukoje save, ropojantį mažylį, apvilktą ežiuko kostiumu. Atmintyje atgijo puikūs tos dienos prisiminimai, bet supratau, kad panašių nuotraukų šiais metais vaikai iš iniciatyvų neturės, tad jie įamžintomis išskirtinėmis akimirkomis bus ganėtinai tušti. Būtent todėl nusprendėme tą tuštumą užpildyti. Organizacija „Būk geresnis“ visus savo renginius siekia kokybiškai įamžinti: nufilmuoti, nufotografuoti, nes tikime, kad tai yra geri prisiminimai ir istorijos dalis, o kuo daugiau istorija teikia gerų emocijų, tuo mieliau ją jau užaugę vaikai prisimins, o vėliau ir patys norės kurti gražius ir įsimintinus dalykus savo vaikams.“

Tėvai liko sužavėti: „Tokios iniciatyvos mažina atskirtį tarp miesto ir kaimo“

Linksmieji personažai darželinukams pravedė mankštą, kartu šoko ir dainavo, vaikai kiškiams įteikė savo piešinius ir dovanų gavo patys. Savo dukrą į Narteikių miestelio darželį leidžianti Diana Montvydaitė atskleidžia, kad tokios iniciatyvos vyksta retai ir yra tikrai būtinos:

„Tikiu, kad mieste tokių iniciatyvų pasitaiko dažnai, o mums, su vaikais gyvenantiems nuošaliame miestelyje, tokių iniciatyvų vaikai tiesiog ištroškę, o ypač karantino metu, kai niekur negali išvažiuoti. Dukrytė apie iniciatyvą sužinojo prieš dvi dienas, nuo to laiko nenustojo kalbėjusi, mergaitei buvo net sunku užmigti vakare, o džiaugsmo, kurį išgyveno vaikai, tiesiog neapsakysi.“

Ramūnė Doliebienė savo atžalą leidžia į Pumpėnų darželį ir atskleidžia, kad kartu su vaiku šiai akcijai ruošėsi visą savaitę:

„Dėl karantino vaikai mato labai mažai juos supančio pasaulio, o tokios iniciatyvos padeda praskaidrinti kasdienybę. Apie Velykų šventę su vaiku kalbėjome savaitę laiko, kad jis suprastų, koks stebuklas jo laukia. Tad su džiaugsmu piešė piešinius Velykų kiškučiams ir meškutei.“

Kviečia kurti stebuklus drauge

Organizacijos steigėjo teigimu, ilgas ir sunkus organizacijos darbas palieka vis mažiau abejingų:

„Niekam ne paslaptis, kad kiekviena iniciatyva reikalauja ne tik žmogiškųjų resursų, bet ir finansinių. Džiaugiuosi, kad per ilgus metus sugebėjome ne tik išlaikyti pastovių rėmėjų ratą, bet laikui bėgant jis net padidėjo. Daugelis paramos prašytojų moka paprašyti, bet ne atsiskaityti, todėl dažnas rėmėjas jaučiasi apgautas ir toliau vengia būti socialiai atsakingas. Taip žmonės dažnai ir sako, kad vat šis miestelio žmogus yra pasiturintis, bet šykštus. Bandome dalintis gerąja patirtimi ir norime keisti požiūrį į paramos davimą, gavimą ir atsiskaitymą. Siekiame, kad organizacijos prašytų ne paramos, o kviestų bendradarbiavimui, ne paimtų pinigus ir dingtų, o aiškiai įvardintų, kokią naudą gaus paramos davėjas, o mes stengiamės savo įsipareigojimus įgyvendinti su kaupu. Džiaugiuosi, kad ši iniciatyva suvienijo per 10 vietos verslų ir įmonių. Prisidėti gali kiekvienas: vieni savanoriauja, kiti remia finansiškai, treti skiria savo 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Augant paramai, auga ir mūsų galimybės daryti gerus darbus.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)