Net ir atvėrus duris, pirkėjų maža

Kūrėjos butikas pribloškia prekių gausa. Jų kiekis, rodos, išaugo keliskart. Ir papuošalų, ir žaislų, ir drabužių vaikams bei suaugusiems, namų tekstilės ir dekoro darbų įvairovė didžiulė. I. Kalnietienė neslėpė: karantino metu neleido sau ilsėtis.

„Mano dirbtuvėse Salose stovi krosnis. Jei jos nors dieną nebūčiau užkūrusi, tai būtų tekę net kelias dienas šildyti patalpas, kad vėl galėčiau dirbti“, – kalbėjo pašnekovė.

Tačiau ar tik patalpų šildymo reikalai kasdien viliojo į dirbtuves? I. Kalnietienė neslepia: kūryba jai būdas save realizuoti. O ji įvairi: nuo įvairiausių drabužių, iki apklotų, kūrybingumą lavinančių žaislų, dekoro elementų, sukurtų mozaikos technika.

Imtasi ir naujovių, pavyzdžiui, sukurta drabužėlių kolekcija įvairaus dydžio šunims.

O ir vaikiškų žaislų asortimentas gerokai praplėstas: nuo kūrybingumą lavinančių katinėlių, kiškučių komplektų iki medžiaginių sviedinių... kurie atšoka nuo grindų.

Ar nebaisu buvo kurti „į stalčių“: juk ir medžiagos ne eurą kainuoja: nei karoliukų, nei audinių rietimų niekas už dyką nedalina. Pašnekovė neslepia: kol kas tai tik investicijos, kurios grąžos dar neatneša.

„Taip, galima sakyti, kad kol kas tai užšaldytos lėšos. Visa laimė, kad mano kūrinių bent galiojimo laikas neribotas“, – sakė kūrėja.

Ji neslepia: nekantriai laukė, kada butikas galės atverti duris lankytojams. Tačiau net kiek ir atlaisvinus karantino reikalavimus, smulkusis verslas išgyvena ne pačius geriausius laikus. I. Kalnietienė pastebėjo: pirkėjai labai jautriai reaguoja į bent kokią užuominą apie karantino griežtinimą. Ne vienas užsuka pasižvalgyti, pasigrožėti, bet piniginės atverti neskuba.

Nėra, kur demonstruoti gražmenų

Ir nenuostabu, kad pirkėjai neišlaidauja. Dabar vienetiniai proginiai drabužiai ir aksesuarai nebe tokie paklausūs. Priežastis paprasta: tiesiog nebėra progų jais puoštis.

„Atidedamos vestuvės, krikštynos. Nebešvenčiami gimtadieniai. Prieš Kalėdas nebebuvo įmonių švenčių, draugių susibėgimų. Artimieji ir bičiuliai nebeskuba lankyti šeimų, kurias aplankė gandras“, – progas, kurioms pasipuošti ar įsigyti dovanų į jos parduotuvėlę skubėjo pirkėjai, vardino Irina Kalnietienė.

Tą ji pastebėjo jau gruodžio viduryje. Paprastai smagus, aktyvus Kalėdinės prekybos laikotarpis pernai buvo, atvirai sakant, vangus. Negelbėjo ir vis labiau populiarėjanti iniciatyva dovanas pirkti ne iš prekybos centrų, ne siųstis iš užsienio, o padovanoti vienetinius vietinių amatininkų darbus. Ir internetinė prekyba netapo panacėja. I. Kalnietienė patvirtino ekonomistų įžvalgas: smulkiesiems verslininkams, amatininkams ganėtinai sunku įsukti tokį verslą.

Visgi pašnekovė neslepia vilties, kad kada nors smulkusis verslas atsigaus. Antraip kokia būtų prasmė stengtis ir kurti. I. Kalnietienė atvira: ji optimistė ir iššūkius priima su derama drąsa.