Kiekvieną spalio sekmadienį atnaujintose Panevėžio vietose – Jaunimo parke, Kultūros ir poilsio parke, prie „Ekrano“ marių, aikštėje prie Liepų alėjos ir Maironio tako sankirtos – vyks koncertai, performansai ir kiti nuostabūs dalykai.

Panevėžys kviečia“ – tokiu šūkiu menininkai pirmąjį spalio saulėtą ir šiltą sekmadienį panevėžiečius sukvietė į rekonstruotą Jaunimo sodą, įsiterpusį tarp Marijonų ir A. Jakšto gatvių.

Parke įrengtame kupole sekmadienio popietę įsikūrė dailininkai ir muzikai: tapytojai piešė ant molbertų, davę valią fantazijai ir interpretuodami pagal Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos jaunųjų atlikėjų muziką. Moksleivius keitė Lietuvos muzikos ir dailės akademijos studentai, vakarop laukia atlikėjos Gabrielės Vilkiskytės koncertas.

Į parką susirinkę žiūrovai mėgavosi muzika ilsėdamiesi pintuose krėsluose, gurkšnodami arbatą, kavą, vaišindamiesi spurgomis ir obuoliais.

Anot vienos organizatorės, Bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės, renginių ciklas „Panevėžys kviečia“ turėtų įkvėpti gyvybės miesto parkams, o galbūt tai taps gražia tradicija rudens sekmadienius skirti naujoms kultūrinėms pažintims ir atradimams.