Sutvarkyta teritorija su prieigomis, nušienauta žolė, atvežta smėlio, įrengtos persirengimo kabinos, išvalytas maudyklų dugnas, plūdurais pažymėtos maudynių vietos, sutvarkyti tualetai, pastatyti atliekų konteineriai. Informacinėse lentose paskelbtos ne tik elgesio ir tvarkos paplūdimyje taisyklės, vandens kokybės tyrimų rezultatai, bet ir saugumo rekomendacijos koronaviruso sąlygomis. Pakabintos rankų dezinfekcijos priemonės.

„Prašome panevėžiečių: būkime atsakingi ir rūpinkimės savo miesto viešosiomis erdvėmis. Vos per dieną prie „Ekrano“ marių dezinfekcinio skysčio stovas buvo nulaužtas, skystis pavogtas, todėl reikės statyti iš naujo. Pažeidėjus sudrausminkime arba praneškime Teisės ir viešosios tvarkos skyriui tel. 501 393“, – sako Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė Vilija Gylienė.

Kaip įprastai, vandens kokybės tyrimus reguliariai atliks Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos Panevėžio skyrius. Pirmieji mėginiai paimti gegužės 21 d. Specialistai nustatė, kad abiejuose paplūdimiuose vanduo atitinka higienos normas. Birželio 1 d. paimti antrieji mėginiai.

Informacija apie užterštą vandenį bus skelbiama www.panevezys.lt, Savivaldybės „Facebook“ paskyroje, paplūdimių informacinėse lentose.