Tvyrantis karštis žmonėms sukelia diskomfortą ir lietuvaičiai ieško stacionarių vandens gertuvių arba taip vadinamų vandenpylių.

Laisvės aikštėje – viena

Specialių vandenpylių Panevėžio mieste nėra daug. Panevėžiečiai atsigaivinti gali miesto centre, Laisvės aikštėje. Ten pastatyta iš Austrijos atgabenta puošni vandenpylė.

Ją 2014 metų vasarą pastatė bendrovė „Aukštaitijos vandenys“, kad panevėžiečiai galėtų nemokamai skanauti gaivų ir gėlą vandenį.

Sovietmečio liekanos

Bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ atstovas spaudai Svajūnas Mikeška naujienų portalui JP aiškino, kad be stacionarios vandenpylės Laisvės aikštėje, mieste dar yra 35 nuo sovietinių laikų išlikusiu vandens kolonėlių.

„Nors jau XXI amžius ir lyg tokių vandenpylių neturėtų būti, bet yra dar žmonių, kurie naudojasi jomis. Negalima gi žmonių palikti be vandens. Beje, tomis vandenpylėmis gali naudoti visi, kam reikia geriamo vandens. Nors už išnaudotą vandenį moka tie žmonės, kurie yra sudarę sutartis su „Aukštaitijos vandenimis“. Tiesa, tas mokestis nėra didelis“, – aiškino S. Mikeška.

Jei reikės, įrengs

Pasiteiravus, ar planuoja bendrovė „Aukštaitijos vandenys“ įrengti vandenpyles tvarkomuose Panevėžio parkuose, atstovas spaudai S. Mikeška paaiškino:

„Oficialaus kreipimosi nebuvo, bet, jei projektuose bus numatytos rekreacinėse zonose įrengti vandenpyles, jas įrengsime.“

Foto: Lukas Varanauskas

Minčių buvo

Panevėžio savivaldybė įgyvendina net kelis miesto parkų sutvarkymo projektus: Kniaudiškių, Kultūros ir poilsio, Jaunimo, Skaistakalnio parkai.

Kniaudiškių parko projekto vadovė Ieva Skiotienė naujienų portalui JP teigė, kad būsimajame parke vandenpylių įrengti neplanuojama.

„Tokia mintis buvo, bet, ar bus įrengtos vandenpyles parke, negaliu atsakyti. Kol kas projektas rengimo stadijoje. Kada bus priimtas galutinis sprendimas, smulkmenas ir kai kuriuos elementus pridėsime. Gali taip atsitikti, kad stacionarios vandens gertuvės atsiras Kniaudiškių parko teritorijoje“, – aiškino I. Skiotienė.

Alternatyva – fontanas

Jaunimo sodo projekto vadovas Donatas Mickevičius teigė, kad vandenpylių statyti tvarkomame sode nėra numatyta.

„Antrajame Jaunimo sodo tvarkymo etape yra numatyta sodo teritorijoje įrengti fontaną. Pradžioje buvo kalba apie stacionarias vandens gertuves, bet paskui pasirinktas alternatyvus variantas – įrengti fontaną“, – paaiškino D. Mickevičius.

Vandenpyles įrengs

Projekto vadovas Tadas Stanikūnas, atsakingas už Skaistakalnio, Kultūros ir poilsio parkų sutvarkymus bei „Ekrano“ marių teritorijos pritaikymą poilsiui.

„Vandenpyles numatyta įrengti Kultūros ir poilsio parke netoli vaikų žaidimo aikštelių. Jos bus dviejų aukštų ir pritaikytos žmonėms su negalia. Be to, patogios naudotis ir vaikams. Skaistakalnio parke statyti vandenpylių nenumatyta. Tačiau, atsiradus poreikiui, manau, visada galima surasti išeitį. Viskas paaiškės pradėjus įgyvendinti projektą ir, jeigu vandens gertuvių reikės, „Aukštaitijos vandenys“ vandenpyles įrengs“, – aiškino T. Stanikūnas ir tvirtino, kad vandenpylių tvarkomoje „Ekrano“ marių teritorijoje statyti nenumatyta.