„Tai bus labai gražus, į tam tikras atskiras dalis supjaustytas nedidelis daugiabutis namas. Panevėžio architektų ir urbanistikos specialistų nuomone, būtent tokiose ankštokose vietose projektus geriau skaidyti į dalis“, – trumpai naująjį architekto Gintauto Diržio darbą apibūdino Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Jos žiniomis, 15 arų sklype, Klaipėdos gatvės 11, vietoje kažkada sudegusio vienaaukščio pamatų dabar apleistoje teritorijoje atsiras trijų aukštų namas. Jame planuojama įrengti 18 gyvenamųjų butų.

Šio statinio užstatymo plotas sieks 840 kv. m, aukštis iki 12 metrų. Tokie matmenys, pasak pašnekovės, nėra dideli ir kompaktiškai susidėlios į gana užstatytą miesto teritoriją.

„Dabar jau niekur nebėra populiarūs daugiaaukščiai daugiabučiai namai, naujai statomų kokių nors dvylikaaukščių nebepamatysi – juk visi nori erdvės ir daugiau gryno oro. Todėl ateityje bus statomi tik mažesni daugiabučiai“, – patikino D. Gasiūnienė.

Naujasis pastatas bus jau Panevėžio architektų pamėgtos juodos spalvos. Vedėja ne kartą akcentavo, kad tai miestui suteikia daugiau solidumo, stilingumo ir darnos nei Rytų Europoje vertinami ryškių spalvų kvartalai.

Pro langus – kapinės

Projekto investuotojų duomenys neviešinami – toks buvo užsakovų pageidavimas. Todėl nežinoma, kas nusprendė centre įkurdinti naują kvartalą ir kiek lėšų tam reikės.

Tačiau projekto rengėjams teko kreiptis į Panevėžio tarybą dėl kaimynų pritarimo naujo daugiabučio statybai. Mat planuojamas namas stovės vos daugiau nei už 4 metrų nuo stačiatikių kapinių. Šios priklauso miesto Savivaldybei, todėl ji pati turėjo teisę duoti sutikimą naujiesiems kaimynams įsikurti greta.

Stačiatikių kapinės
Foto: M. Garuckas

„Pagal reikalavimus tokio aukščio daugiabutis namas turi stovėti šiek tiek toliau nei už 4 metrų nuo gretimo sklypo ribos. Projektas į tokius matmenis telpa. Vienas iš kaimynų – kapinės, kurios priklauso Savivaldybei ir ji pritarė statybai“, – aiškino D. Gasiūnienė.

Kiti kaimynai bus informuoti pagal nustatytą tvarką.

Statybos tampa kasdienybe

„Vos ne kas dieną pas mus plaukia nauji projektai. „Infostatyba“ (LR statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinė sistema) – tiesiog perpildyta naujų prašymų. Kaip ir esu sakiusi, į Panevėžį atėjo verslo proveržis ir dabar jau dažnai matysime naujas statybas“, – džiaugėsi architektė D. Gasiūnienė.

Per dieną Panevėžio savivaldybėje išduodami vidutiniškai 6 nauji statybos leidimai.

Netrukus mieste, Smėlynės gatvėje, prie geležinkelio pervažos iškils naujas prekybos centras „Lidl“. Šalia esančiame sklype, sudegusio žaliojo medinuko vietoje irgi planuojama išskirtinės architektūros parduotuvė. O kiek tolėliau, S. Kerbedžio g. 12A, jau pradėtos dar vienos nemažos prekybos patalpų statybos – čia turėtų atsirasti automobilių dalių parduotuvė. Dar vieną naują prekybos centrą neilgai trukus turėtume pamatyti Nemuno gatvėje, visai šalia dabar veikiančio „Čia Market“ – čia numatyta statyti „Norfos“ parduotuvę. Pastate įsikurs maisto, smulkių buitinių prekių, gėlių parduotuvės ir vaistinė. Laisvės aikštėje taip pat kyla naujas daugiabutis namas.