Kaip informavo Krašto apsaugos ministerija, siekdami geriau integruoti visas miesto institucijas ir įmones, kurios potencialiai galėtų tapti terorizmo taikiniais, kariai treniruosis veikti ir civilinėje aplinkoje.

Pagal pratybų scenarijų, priešiškai nusiteikę asmenys Panevėžio apskrityje verbuos civilius gyventojus į savo grupuotę, skatins agresiją, organizuotos grupės rengs protestus, riaušes, pasipriešinimą, sieks užimti vietos administracijos objektus, daryti įtaką svarbiausiems miesto žmonėms ir stengsis trukdyti draugiškų pajėgų veiksmų laisvę.

Pagrindinės gegužės 13-24 dienomis vyksiančių pratybų užduotys – mokytis valdyti saugumo situaciją, treniruotis organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančiais vienetais, didinti gyventojų supratimą apie galimas grėsmes bei būtinus veiksmus, siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų padarinius.

Skelbiama, jog pirmajame pratybų etape gegužės 15-ąją mieste bus skelbiamas ekstremalus įvykis – aviakatastrofa. Reaguojant į įvykį, situacijos saugumo užtikrinimui bus pasitelkiamos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Greitosios medicinos tarnybos pajėgos, taip pat Karaliaus Mindaugo husarų batalionui priskirti pajėgumai.

Visą savaitę mieste numatoma imituoti įvairius neramumus, į kuriuos reaguoti bus kviečiamos policijos pajėgos ir kariai. Bus steigiami kontrolės postai, vykdomi patruliavimai, reagavimai į iškvietimus, priešiškai nusiteikusių pajėgų veiksmų fiksavimas.

Gegužės 19 – 23 dienomis, pagal pratybų scenarijų, Panevėžio miestas bus paskelbtas karine operacijų teritorija, įvedama Karo padėtis. Mieste bus matoma daugiau karių ir technikos – veiksmus vykdys apie 800 karių grupė, ją sudarys Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-oji rinktinė, Lietuvos Šaulių sąjungos ir NATO sąjungininkai.

Šio pratybų etapo metu bus treniruojama karo komendantūros veikla, vykdomos karinės operacijos, naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika. Miesto gyventojai gatvėse matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika – M113 šarvuočiais, HMMWV visureigiais, MB UNIMOG ir SISU sunkvežimiai, taip pat karinių oro pajėgų sraigtasparnius.

Gegužės 23-iąją pratybos baigsis iškilminga rikiuote, kliūčiū ruožo „Husaru takas“ pradžia, veiks Lietuvos kariuomenėje naudojamos ginkluotės ir technikos paroda.