Signatarų alėja įrengta istorinėje vietoje – tarp miesto bažnyčios ir centrinio pašto, stovinčio buvusios Palangos progimnazijos vietoje. Būtent šioje ugdymo įstaigoje mokėsi keturi tuomet dar tik būsimieji Vasario 16-osios Akto signatarai: Antanas Smetona, Kazimieras Steponas Šaulys, Jurgis Šaulys ir Steponas Kairys.

„Lietuvai minint Nepriklausomybės Šimtmetį, Palanga taip pat ieškojo būtų, kaip prasmingai įamžinti šią valstybei itin reikšmingą sukaktį. Galime pasidžiaugti, kad būtent Palangos progimnazijoje mokėti keturi būsimieji Vasario 16-osios Akto signatarai, vėliau kloję pamatus mūsų valstybės ateičiai. Tad prasminga įamžinti jų atminimą rekonstruojant signatarų garbei pavadintą alėją, kartu papuošiant Palangą ir pažymint Nepriklausomybės Šimtmetį“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Signatarų alėjos atidarymo renginyje dalyvavęs Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pasidžiaugė, kad moderniame kurorte prieš šimtą metų mokėsi būsimieji Vasario 16-osios Akto signatarai. "Šimtmetis - tai ne konkreti data, o mūsų sėkmės istorija, kurią kuriame visi. Padėkome vieni kitiems už per šimtą metų nuveiktus darbus ir paraginkime vieni kitus būti drąsius, kuriant kito šimtmečio istoriją", - sakė A. Stončaitis.

Atidarant Signatarų alėją nuaidėjo trys salvės - Už Lietuvą ir Palangą, Už signataras ir Už Lietuvos žmones.

Signatarų alėja, kuriai oficialus pavadinimas suteiktas šį mėnesį vykusio Savivaldybės tarybos posėdžio metu, yra pačiame miesto centre, ir puikiai matoma visiems, atvykstantiems į kurorto centrą Kretingos gatve.

Kad iki šiol niekuo neišsiskyręs skveras įgautų naują veidą, pastangų dėjo ne vienas savo srities specialistas. Alėjos su stela autoriai – Vilniaus dailės akademijos profesoriai bei Lietuvos nacionalinės premijos laureatai Algirdas Žebrauskas ir Arūnas Sakalauskas. Architektas A. Žebrauskas parengė alėjos projektą, o skulptorius A. Sakalauskas sukūrė stelą, puošiančią šią miesto erdvę. Alėjos sutvarkymo darbus atliko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ specialistai.

Bendrų pastangų dėka iki tol visiškai neišvaizdus pėstiesiems skirtas takas per keletą mėnesių pasikeitė neatpažįstamai ir tapo rami pėstiesiems skirta poilsio zona su granitinės dangos pagrindu, suolais, naujais želdiniais bei moderniu apšvietimu. Alėjos pradžią puošia vyčiu bei tautiniais raštais padabinta stela, o pabaigą – žiedo formos granitinis suolas, kurio viduryje yra pasodintas ąžuolas, simbolizuojantis tautos atrmintį.

Žavesio alėjai suteikia ir specialus apšvietimas, kuriam, atnaujinant šį pėstiesiems skirtą taką, buvo skiriamas itin didelis dėmesys. Jaukią naująją kultūrinę erdvę iš viršaus apšviečia modernūs šviestuvai, aspšvietimu išryškinamas ir greta esančios bažnyčios tvoros grožis. Šviesa sklinda ir nuo grindinio – apšvietimas įrengtas ir ties granitiniais suolais. Atskirais žibintais apšviesta alėjos pradžią puošianti stela.