Norintiems pasigrožėti žiemos potvyniu klaipėdiečiams į Šilutės rajoną ar Rusnės salą vykti nebereikia. Ne ką mažesnės grožybės tyvuliuoja tiesiai po jų pačių langais – tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke, vadinamoje Ąžuolyno giraitėje.

Parko centre esantis tvenkinys yra gerokai, švelniai tariant, praplatėjęs. Vanduo semia žaliąsias vejas, pėsčiųjų ir dviratininkų takus, prie pastarųjų pastatytus suoliukus. Vandens gylis pakankamas, kad šioje vietoje būtų galima drąsiai plaukioti valtimis. Tą akivaizdžiai ir įrodė humoro nestokojantys pilietiški klaipėdiečiai. Pastarieji ne tik mosavo irklais, bet ir bandė žvejoti.

Jų teigimu, jei artimiausiomis dienomis labiau atšils ir gausiai iškritęs sniegas ištirps, meškeres bus galima užmesti neišeinant iš namų – tiesiai iš arčiausiai parko stovinčių daugiabučių balkonų ar per butų langus.

Ąžuolyno giraitės atnaujinimo darbai, kuriuos atliko Šilutėje registruota bendrovė „Kavesta“, baigti praėjusių metų sausį. Apie 8,5 hektaro plote suformuotos skirtingos zonos, skirtos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisvalaikiui, atnaujinti esami bei nutiesti nauji takai, sutvarkyta tvenkinio pakrantė. Visa tai kainavo 2,59 mln. Eur. Papildomų darbų vertė – 65 tūkst. Eur.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Valdo Švedo, su iš krantų išsiliejusio tvenkinio problema susidurta dar praėjusiųjų metų pabaigoje.

Apsemtas parkas Klaipėdoje

„Problemos priežastis yra jau seniai aiški. Ir man labai keista, kodėl ji iki šiol neišspręsta. Yra senas vamzdis, kuriuo perteklinis tvenkinio vanduo turi nubėgti į bendrovės „Klaipėdos vanduo“ eksploatuojamus paviršinių nuotekų tinklus. Atliekant parko atnaujinimo darbus vamzdis tvarkytas nebuvo. Jau per pirmuosius šalčius jis užšalo ir perteklinis vanduo nubėgti nebegali. Todėl vanduo ir išsiliejo per kraštus. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ sakė, jog negali vamzdžio išvalyti, nes jame yra ledas. Ši problema turėjo būti pašalinta jau per pirmąjį atšilimą. Kaip matome, to padaryta nebuvo ir aš nežinau, kodėl“, – sakė V. Švedas.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, minėtas vamzdis, kuris yra per siauras ir lengvai užsikimšantis, niekam nepriklauso, tad ir neaišku, kas privalo juo rūpintis.

Savivaldybės įmonės „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovės Gintarės Butkienės teigimu, bendrovė nelaukė, kol bus oficialiai paraginta likviduoti šią problemą.

„Trečiadienį „Klaipėdos vandens“ tinklų tarnybos darbuotojai savo iniciatyva, pamatę informaciją viešoje erdvėje, aukšto slėgio hidrodinaminės mašinos pagalba išbėgimo vamzdį, kuris yra po vandeniu, išvalė nuo užsikimšimų. Tikėtina, kad vanduo po kelių dienų turėtų nusekti.

Išbėgimo vamzdis, kuris įrengtas vandens pertekliui iš tvenkinio išbėgti į paviršinių nuotekų tinklus, bendrovei „Klaipėdos vanduo“ nepriklauso.

Problemą iš esmės galėsime spręsti, kai išbėgimo vamzdis bus įregistruotas ir nuosavybės teise perduotas „Klaipėdos vandeniui“ bei atšils orai, nes darbai turėtų būti atliekami po vandeniu“, – patikino G. Butkienė.