Kaip rašoma Klaipėdos rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai, naujoji autobusų stotis bus statoma šalia senosios. Ir įvažiavimas į stotį yra numatytas iš P. Cvirkos gatvės. Ši vieta pasirinkta ne tik dėl vežėjų patogumo, bet ir gyventojų, kurie jau nuo seno yra įpratę, kad autobusų stotis yra šioje miesto dalyje.

„Praėjusiais metais mes atlikome nemažai žingsnių, kad naujoji stotis atsirastų kuo greičiau. Buvo parengtas ne tik projektas, bet ir užsitikrinta dalis lėšų objekto statybai. Savivaldybė privatizavo UAB „Stotis“, kuri valdo Gargždų autobusų stotį akcijas. Už savo dalį – 51,85 proc. gavome 222 770 Eur. Akcijas pavyko parduoti dvigubai brangiau nei jas buvo įvertinę turto vertintojai ir visos lėšos bus panaudotos statant naująją autobusų stotį“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Projektuojant stotį buvo siūloma keletas geometrinių sprendimų, tačiau galutiniame rezultate pasirinkta ovalo, cilindro forma. Pastatas sieks iki 7 metrų aukščio, o jame dominuos mediena, stiklas ir metalas.

Suplanuotos 4 autobusų sustojimo vietos, 11 vietų automobiliams. Perone bus įrengta lauko medija ir keleivių informavimo sistema. Stoties pastatas su keleivių laukimo sale, prekybos vieta, bilietų kasa, informacijos centru, sanitarinėmis ir administracinėmis patalpomis bus apie 140 kv. m dydžio.

„Turime sutikti, kad senoji autobusų stotis jau seniai nebeatitinka jokių reikalavimų. Jau nekalbant apie jos išvaizdą. Šis objektas, tai vienas iš mūsų prioritetų. Tikiuosi, kad procesams neįstrigus, jau greitai turėsime tokią autobusų stotį, kuri puikiai atspindės mūsų miesto veidą – modernų ir šiuolaikišką“ – įsitikinęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Sutartį su rangovu tikimasi pasirašyti jau vasaros pradžioje.