Vairuotojai bilietų nebeparduoda

„Gauname labai daug tokio pobūdžio skundų, ypač iš nepilnamečių tėvų. Ne visi vaikai išmaniuosiuose telefonuose turi mobiliąsias programėles, per kurias galėtų įsigyti kelionės bilietą, kai kurie internetu naudojasi tik būdami namie, pavyzdžiui, prisijungę prie Wi-Fi“, – sakė Kretingos rajono Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistė Lina Bruzdeilynienė. Jos žodžiais, važiavimas be bilieto traktuojamas kaip administracinis pažeidimas. Kadangi už nepilnamečius „zuikius“ atsako tėvai, pagal įstatymus įsijungia Vaiko teisių apsaugos mechanizmas: yra tikrinamos sąlygos, dėl kokių priežasčių vaikas bilieto nepirko ir kodėl pateko kontrolierių akiratin.

„Taip užsisuka tas nemalonus ratas, bet mes pagal įstatymus privalom reaguoti, o tėvai dėl to pyksta“, – sakė L. Bruzdeilynienė. Anot jos, pasitaiko, kad be bilieto tenka keliauti ir į Klaipėdos gydymo įstaigas ar kitais reikalais į uostamiestį retai važiuojantiems vyresnio amžiaus žmonėms, negebantiems naudotis mobiliuoju telefonu, neturintiems informacijos, kaip kitaip Klaipėdoje galima nusipirkti viešojo transporto bilietą.

„Tai yra ne mūsų rajono transportas, ir ne mūsų rajonas nustato taisykles. Dabar – Kalėdų laikotarpis, bet, žmonėms nežinant ar nepaisant tų taisyklių, švenčių laukimo džiaugsmas gali ir apkarsti“, – perspėjo Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistė, pasidalinusi žinia, kad informacija apie karantino metu Klaipėdos viešajame transporte galiojančią keleivių vežimo tvarką ir pakeitimus skelbiama VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportassvetainėje, skiltyje „Naujienos“, taip pat VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ feisbuko puslapyje.

Atsiskaitymo būdai – šiuolaikiški

Kaip „Pajūrio naujienoms“ teigė įmonės „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus pareigas laikinai einantis Andrius Samuilovas, Klaipėdos miesto autobusuose vairuotojai bilietų neparduoda jau nuo spalio 28 dienos, todėl už kelionę keleivių prašoma atsiskaityti elektroninio bilieto kortele arba telefonu. Įsigyti terminuotus elektroninius bilietus ir papildyti jų sąskaitas galima adresu https://bilietas.klaipedatransport.lt. Kartinius elektroninius bilietus galima įsigyti naudojantis parsisiųsta mobiliąja programėle „e.Ticket Klaipeda“.

Tai, kad visuomenei saugantis koronaviruso grėsmingo plitimo, Klaipėdos miesto viešajame transporte vairuotojai keleiviams nebeparduoda bilietų, bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ direktorius Arvydas Dyburys pavadino sveikintinu žingsniu. „Jeigu turėtume galimybių, dėl žmonių saugumo ir mes darytume tą patį“, – sakė jis.

Bet yra taisyklių, galiojančių tiek Klaipėdoje, tiek Kretingoje, tiek kituose šalies miestuose: keleiviai viešojo transporto priemonėse gali užimti tik sėdimas vietas ir ne mažesniu kaip 1 metro atstumu, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo, įlipant ir išlipant iš autobuso dezinfekuoti rankas, neįgalieji, negalintys dėvėti veido kaukių ar respiratorių, privalo dėvėti veido skydelius. Gyventojams, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, patariama viešose vietose nesilankyti.

Atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją, nuo rytojaus karantinas Lietuvoje bus pratęstas iki sausio 31 dienos, judėjimas tarp savivaldybių bus apribotas.