Apie 90 tūkst. eurų kainavusi Senojo turgaus renovacija suteikė kur kas geresnes sąlygas ne tik vykdyti prekybą, bet ir atliepti darbuotojų bei pirkėjų lūkesčius. Halėje buvo pakeistos grindys: vietoje pasenusio ir skylėto betono išklotos specialios akmens masės plytelės, kad nebūtų slidu žiemos metu. Vietoje senų, liuminescensinių lempų įrengtos naujos, atitinkančios šių dienų poreikius - LED. Halės patalpose buvo restauruoti nuotekų ir vandens tinklai, taip pat pakeista elektros instaliacija, įrengta priešgaisrinė ir oro kondicionavimo sistema.

Viena iš didžiausių problemų - avarinės būklės stogas - taip pat pakeistas, tačiau dar ne iki galo. Beveik baigta tėra šiaurinė stogo dalis. Ateityje atnaujinimo dar laukia pietinė dalis. „Norėdami pritraukti daugiau prekiautojų, turime turėti ką jiems pasiūlyti. Tačiau po pastato rekonstrukcijos iš karto pajutome didesnį jų susidomėjimą“, - džiaugėsi Senojo turgaus direktorius Viačeslav Karmanov.

Viena iš labiausiai prekeivius nudžiuginusių naujovių - nupirkti nauji vitrininiai šaldytuvai. Jų įsigyta buvo net 15. Halėje atsirado ir nauji kavos aparatai, o kad pirkėjams būtų patogiau, ateityje planuojama įrengti ir bankomatą. „Šiuo metu tariamės su bankais dėl šio plano. Bankų atstovai taip pat suinteresuoti šiuo mūsų užmoju, nes puikiai supranta, kad žmonės, atėję į turgų, atsiskaito tik grynais pinigais. O šiuo metu nėra kur to padaryti“, - teigė V. Karmanov.

Artimiausiu metu planuojama panaikinti prieš halę veikiančią prekyvietę - šioje vietoje dirbančius prekybininkus perkeliant į patogesnes, šalia atnaujinto pastato esančias palapines. „Kitais metais jau norėtumėme pradėti šias pertvarkas, kad galėtumėme greičiau atlaisvinti ir sutvarkyti aikštę. Joje būtų galima organizuoti amatininkų muges ir panaudoti kur kas naudingesniems tikslams“, - komentavo vadovas. Toks aikštės realizavimas, anot direktoriaus, pasitarnaus ne tik miesto gyentojų tikslams, bet ir taps dar vienu turistų traukos centru.

Miesto mero Vytauto Grubliausko teigimu, prieš pradedant vykdyti šį planą labai svarbu atsižvelgti ne tik į Senojo turgaus finansinę ir struktūrinę padėtį, bet ir į konkurencinį aspektą. Tam, kad turgus būtų konkurencingas, anot mero, reikia labai prasmingai investuoti ir eksploatuoti savo korpusą.

„Jeigu veiksmai arba sprendimai gerina tiek išvaizdą, tiek išorę ir galiausiai estetinį vaizdą, tuo pačiu metu neblogindami sąlygų ir neatimdami galimybės prekiauti, manau, kad tikrai įmanomas šio klausimo svarstymas. Nesiryžtu pasakyti aiškaus „taip“, nes reikalingas sprendimas. Bet mes matome rezultatus ir atliktus darbus, taip pat ir gerėjančias sąlygas“, - teigė V. Grubliauskas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos direktorius Antanas Bauža taip pat džiaugėsi atsinaujinusiomis Senojo turgaus patalpomis. „Kadangi mes nuolatos kontroliuojame visą turguje vykstančią prekybą, anksčiau pateikdavome nemažai pastabų. Tačiau šiandien atėję ir pamatę, kaip atrodo naujos patalpos, džiaugiamės, kad yra viskas, ko reikia saugiai prekybai užtikrinti“, - kalbėjo direktorius. Mėsos prekybos vietoje yra įrengtos specialios plovimo ir išpjaustymo salelės.

V. Karmanov teigė, kad nuopelnai už rekonstruotas patalpas priklauso ne tik jam, kaip direktoriui, bet ir visam kolektyvui. „Mūsų kolektyvas - entuziastai, mylintys savo darbą. Daug pastangų įdėjome visi. Labai džiaugiuosi savo komanda ir tikiuosi, kad pavyks ją tokią šaunią išlaikyti ir ateityje“, - dėkojo direktorius.