Jau 11-ąjį laivų paradą atidarė visų ilgai lauktas, įpūdingas „Towmar Baltic“ uosto vilkikų šokis. Gausi minia klaipėdiečių ir miesto svečių susirinko pažiūrėti uosto vilkikų šokio, buvo ir tokių, kurie šį reginį matė pirmąjį kartą.

„Labai įspūdinga, vaizdas be galo gražus, ypač dėl to, kad leidžiasi saulė. Nepakartojama“, - įspūdžiais dalijosi Gražina.

Kruizinių laivų terminale stovėjo didžiulis ekranas, kuriame šventės dalyviai galėjo stebėti ne tik uosto vilkikų pasirodymą, laivų paradą, bet ir sveikinimo kalbas.

„Laivų parada ne tik didžiausias kaip miesto, bet ir Lietuvos kiap jūrinės valstybės akcentas. Jūrinė dvasia suvienija plaukiančius laivuose ir likusius krante renginio dalyvius. Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija džiaugiasi jau 11 metų būdama šio renginio mecenatė. Rudens vėjai nesutrukdys drauge mums kurti šventės“, - sakė Lietuvos jūrų krovos kompanijų vykdomasis direktorius Robertas Valantiejus.

Vaivos Makarauskaitės nuotr.

Susirinkusius klaipėdiečius ir miesto svečius taip pat sveikino ir Klaipėdos uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

„Būkite pasveikinti visi, tie kurie laive ir tie, kurie krante, įspūdingos jums Klaipėdos laivų parado šventės“, - renginio dalyvius sveikino A. Latakas.

Renginio organizatoriai taip pat skatino susirinkusiuosius laikytis saugaus atstumo ir dėvėti apsaugos priemones. Tačiau iš didžiulės minios susirinkusiųjų apsaugines veido kaukes dėvėjo tik keletas, o stebint uosto vilkikų pasirodymą bei laivų paradą žmonės visiškai pamiršo saugaus atstumo laikymąsi ir vienas šalia kito stovėjo prie krantinės.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai stebėjo laivų paradą nuo Kruizinių laivų terminalo krantinės arba per ekraną, tačiau visus nustebino tai, kad šiais metais laivų parado niekas nekomentavo. Fone tiesiog grojo muzika. Žmonės stebėdami praplaukiančius pasipuošusius laivus irlinksmai nusiteikusias jų įgulas spėliojo, koks ir kieno laivas plaukia.

Klaipėdos laivų paradą vainikavo šventinis fejerverkas.

Susiformavo spūstys

Dar nepasibaigus Klaipėdos laivų parado šventei norintieji išvažiuoti iš šalia Klaipėdos piliavietės esančios automobilių stovėjimo aikštelės turėjo apsišarvuoti kantrybe. Kaip ir per kiekvieną didesnį renginį čia susiformavo spūstys.