Karklėje vanduo yra tiekiamas iš dviejų gręžinių. Tačiau gyvenvietėje požeminis sluoksnis – mažai vandeningas ir jo nebeužtenka dabartiniams žmonių poreikiams.

AB „Klaipėdos vanduo“ rūpindamasi gyventojų ir poilsiautojų gerove Karklės vandenvietės rezervuarus esant poreikiui pildo vandeniu iš miesto 3 vandenvietės, jį į gyvenvietę vežant autocisternomis. Tokio didžiulio vandens poreikio, koks fiksuojamas šiemet, dar nėra buvę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šiemet visame Klaipėdos rajone vykdome nemažai projektų, kurie sprendžia esmines gyventojų problemas. Viena jų bus sprendžiama ir Karklėje – dėl vandens trūkumo ruošiamasi tiesti naujus vandentiekio tinklus, prijungiant juos prie Klaipėdos miesto centralizuotos sistemos. Džiaugiamės, kad AB „Klaipėdos vanduo“ imasi įgyvendinti šį projektą ir Karklės gyventojai bei čia besilankantys turistai galės naudotis nepertraukiamai tiekiamu vandeniu“, – sako Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

„Vandens trūkumas Karklės gyvenvietėje jaučiamas ne pirmus metus ir kasmet geriamojo vandens poreikis didėja. AB „Klaipėdos vanduo“ Karklės vandenvietę pradėjo eksploatuoti 2012 metais. Tais pačiais metais buvo atnaujinta vandenvietės įranga, vandenvietė pajungta prie įmonės SCADA sistemos. Todėl turime galimybę nuotoliniu būdu nuolat stebėti vandens poreikį gyvenvietėje ir problemą spręsti greitai.“– sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

AB „Klaipėdos vanduo“ deda visas pastangas kuo greičiau Karklėje išspręsti vandens trūkumo problemą. Su tiekėjais jau pasirašyta projektavimo paslaugų sutartis dėl vandentiekio tinklų statybos projekto paruošimo Karklės gyvenvietėje.

„Siekiame, kad gyventojai gautų kokybiškas ir pilnavertes paslaugas. Karklės gyvenvietės vandentiekio sistemą planuojama prijungti prie Klaipėdos miesto vandens tiekimo centralizuotos sistemos nutiesiant beveik 2 km ilgio vandentiekio tinklus - nuo Kalotės iki Karklės. Vanduo gyventojams bus tiekiamas iš Klaipėdos miesto vandenviečių”, – sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

AB „Klaipėdos vanduo“ planuoja, kad į Karklės gyvenvietę nepertraukiamai vanduo bus tiekiamas 2021 metais.

AB „Klaipėdos vanduo“ ragina gyventojus tausoti vandens išteklius, vartoti atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo skirti laistymui.