Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Povilo Černeckio žodžiais, skiriant lėšas, pirmiausia buvo atsižvelgta į daugumos kretingiškių, lankančių kapavietes didžiosiose Kretingos miesto kapinėse, pageidavimą apšviesti privažiavimą prie jų.

„Ši vieta visiškai neapšviesta, todėl jau anksčiau Savivaldybė pasirūpino parengti techninį projektą, ir šiemet jau pradėsime konkrečius darbus – reikės pravesti komunikacijas, pastatyti atramas, įrengti šviestuvus“, – patikino P. Černeckis.

Šiemet taip pat numatyta parengti projektą ir įrengti apšvietimą Kretingos miesto K. Čepulio ir Vienuolyno gatvėse, esančiose pietrytiniame miesto kvartale, šalia Šv. Klaros seserų vienuolyno.

Trečiasis pagal eilę Savivaldybės darbas šioje srityje – parengti projektus gauti lėšų iš Europos Sąjungos fondų gyvenviečių infrastruktūrai gerinti. Už europinius pinigus siekiama įrengti apšvietimą Saulėtekio ir Ilgosios gatvėse Laukžemės kaime, Beržų alėjoje Kluonalių kaime ir Kretingos gatvėje Pryšmančių kaime.

Savivaldybė yra numačiusi ir kitus būsimus darbus, kurie pasistūmės pagal eilę po viešųjų pirkimų pirmučiausiai vykdomiems darbams. Daugumai tų darbų šiemet bus rengiami projektai, o realiai vykdomi kitąmet ar vėliau.

P. Černeckis sakė, kad Kretingos rajone taip pat yra numatyta apšviesti Kelių direkcijai priklausantį rajoninį kelią, vedantį nuo Nasrėnų Kalnalio link. Šį kelią sudaro 3 gatvės, einančios palei kaimus: Motiejaus Valančiaus Nasrėnuose ir Kalnalyje bei Žemaičių Klausgalvuose.

Kretingos mieste yra numatyta apšviesti Putinų gatvę, parengti Dvaro ir Grafų Tiškevičių gatvių apšvietimo projektus, po jų bus apšviestos P. Bizausko ir Mėguvos gatvės.

Lygiagrečiai numatyta įrengti apšvietimą gyvenvietėse: Šaltinio gatvėje Vaineikių kaime, Saulės take Vydmantuose ir Ežero gatvėje Rūdaičiuose. Taip pat planuojama užbaigti apšvietimo darbus Grūšlaukėje, Darbėnų gatvėje, apšviesti Kauno gatvę Barzdžių kaime, Klaipėdos g. Jokūbave bei Gėlių g., einančią per Gintarų ir Martinaičių kaimus.