Tautinės kretingiškių iniciatyvos – vaizdo klipo filmavimai prasidėjo likus lygiai mėnesiui iki Kovo 11-osios. Trispalvių, tiesa, turėta kone 100 kartų daugiau nei trisdešimt.

Tarp nusifilmavusiųjų – Broliai Pranciškonai, Kretingoje gyvenančios vienuolės ir misionierės, ugniagesiai, medikai, policininkai, skautai, dvasininkai, sportininkai, bibliotekininkai, gamtininkai, menininkai, pedagogai, moksleiviai, ikimokyklinukai ir daugelis kitų. Jauniausiai vaizdo klipe nusifilmavusiai patriotei – penkeri, vyriausiajam – 92-eji metai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Dalios Činkienės, žmonės buvo labai aktyvūs: „Skambino, siūlė idėjas, kaip originaliai galėtų pasveikinti Lietuvą, puošėsi tautine atributika. Tėvai vaikus rengė Trispalvės spalvomis, patys jomis puošėsi“.

Klipe – vaizdai nuo Imbarės ir Kartenos piliakalnių, grafų Tiškevičių dvaras, Partizanų palaidojimo vieta Žvainių kaime, Kretingos rajono savivaldybės Priešgaisrinė tarnyba, Pranciškonų vienuolyno refektoriumas, Kretingos dvaro saldaininė, moderni Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras, miesto Rotušės aikštė ir kitos gražiausios Kretingos rajono vietos.

„Senoji Kuršių žemė. Jų dvasią menantys didingi piliakalniai, gyvi kuriančių žmonių rankomis. Išties – kas jie būtų, jei ne savo kraštą mylintys žmonės, – skamba vaizdo klipe, – Žiūrint į šį geltonai-žaliai-raudoną jauną būrį norisi sušukti „Vienybė težydi!“ ir džiaugsmo gumulas įstringa gerklėje“.

Pasak D. Činkienės, šis vaizdo klipas – ne tik sveikinimas Lietuvai 30 Nepriklausomybės metų proga, bet ir gražus pavyzdys, kokie vieningi ir Lietuvą mylintys yra mažų Lietuvos miestų žmonės.

Tai – ne pirmas Kretingos vienybės įrodymas. Praėjusiais metais projekto „Ateities Kretinga“ metu beveik 200 jaunų žmonių pademonstravo įvairiausius savo talentus ir įspūdingą jaunimo užimtumą regione. 2018 metais projekto „Miniatiūrinė Kretinga“ metu apie 200 jaunų žmonių savo rankomis sukūrė miniatiūrinius istorinės Kretingos pastatų maketus.