KNNP direkcija įgyvendina lauko informacinės sistemos projektą, kitaip tariant, siekia sukurti patogų informacinių ženklų, stendų, apžvalgos aikštelių tinklą, kuris padėtų lengviau ir geriau pažinti Kuršių nerijos kultūros ir gamtos vertybes.

KNNP direkcijos vadovė Aušra Feser džiaugėsi, kad projektas pagaliau artėja pabaigos link. Pasak jos, norima, kad žmonėms būtų lengviau susipažinti su saugoma teritorija.

„Tam, kad pažintum, dažnai reikia kažkur užlipti, užeiti, pamatyti vaizdą. Pas mus ant Vecekrugo, ant Parnidžio kopų jau yra regyklos. Mes nusprendėme, kad Avino kalnas yra nepaprasta vieta, iš kurios matosi jūra ir marios, todėl ten atsiras tarsi balkonas, iš kurio viskas bus matyti. Jis bus pritaikytas ir neįgaliesiems“, - pasakojo A. Feser.

Pasak jos, norima lankytojams parodyti ir mažiau žinomas, bet labai gražias vietas, pavyzdžiui, „Meškos galvą“.

„Dabar ten yra nedidelė platforma, bet ją mažai kas žino. Nuo jos atsiveria nuostabus vaizdas į Klaipėdą. Tas kontrastas tarp žalios Kuršių nerijos ir urbanizuotos Klaipėdos yra labai akivaizdus. Taip pat nuo ten matyti ir gaisro pasekmės. Galime daug papasakoti apie želdinius, gaisro padarinius“, - sakė A. Feser.

Dar viena nauja regykla atsiras pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų perimvietėje. Dabar ten esanti regykla visai susidėvėjusi, tad bus įrengta nauja su stogeliu.

Be apžvalgos aikštelių, turėtų atsirasti beveik 40 informacinių stendų, apie pusšimtį suolų, keletas dviračių stovų ir apie 300 informacinių rodyklių.

Be to, ant Giedružės, Skirpsto, Vecekrugo, Preilos ir Karvaičių kopų bus pastatyti jų viršūnes žymintys meniniai suoliukai. Ant jų bus informacija apie kopos aukštį ir pačios kopos vaizdas, nes į jas įlipusiems žmonėms viso vaizdo nesimato.

„Suoliukus net vadiname meniniais akcentais. Norime parodyti kuo daugiau informacijos netradiciniais būdais. Architektai ieškojo, kaip tai padaryti“, - kalbėjo A. Feser.

Visos šios naujovės turėtų atsirasti iki kitos vasaros.