Pasak Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjo Vitalijaus Juškos, Klaipėdos senamiesčio ir istorinės jo dalies naujamiesčio apšvietimo schema yra prieš dvejus metus patvirtintos Klaipėdos kultūros paveldo strategijos dalis.

„Iki šiol apšvietimas Klaipėdoje buvo plėtojamas pagal architektų ir projektuotojų fantaziją, o ne pagal nuoseklią koncepciją. Todėl kai kur padaryta ir klaidų. Ši studija situaciją turėtų pataisyti ir istorinėje miesto dalyje apšvietimas turėtų tapti vienodas“, – sakė V. Juška.

Anot pašnekovo, studijos rengėjai Klaipėdos senamiesčiui siūlo dekoratyvių formų, dujinius žibintus primenančius šviestuvus, šiltą geltonos spalvos apšvietimą.

„Tik šalia vandens žibintai turėtų šviesti baltai, nes dėl geltono apšvietimo vanduo atrodo purvinas. Istoriniame naujamiestyje, t. y. Klaipėdos centre, šviestuvai turėtų derėti prie modernizmo epochos pastatų. Čia jau rekomenduojamas balto spektro apšvietimas. Studijoje išdėstyta ne tik Klaipėdos senamiesčio ir naujamiesčio apšvietimo koncepcija, bet ir detaliai suplanuota, kaip turėtų būti apšviesti tam tikri kvartalai, pastatai, meniniai akcentai“, – komentavo esminius studijos sprendinius vedėjas.

Pasak V. Juškos, dokumentas jau baigiamas rengti ir gegužės pabaigoje - birželio pradžioje numatomas jo viešas pristatymas. „Ši schema rengiama kaip rekomendacinio pobūdžio dokumentas, ypač reikalingas Klaipėdos savivaldybės specialistams, tačiau išsakyta idėja jos sprendinius integruoti į bendrąjį miesto planą, tada jie taptų privalomi“, – pažymėjo V. Juška.