Prieš kelerius metus veiklą pradėjusio narų klubo „Diff Divers“ vadovas naras Žigimantas Anužis pasakojo, kad savanorišką akciją jie sumąstė siekdami ką nors gero nuveikti Kauno labui, o kartu prieš prasidedant maudynių sezonui pagražinti populiarios Kauno maudimvietės aplinką.

Kauno marias valė pirmą kartą

Narų būrys iš Kauno marių svetimkūnius rinko pirmą kartą. Jų žiniomis, tokia akcija šioje vietoje vykdyta pirmą kartą.

„Kauno marias pasirinkome dėl užterštumo. Be to, narai čia mažai nardo, nebent vykdo darbus pagal iškvietimą: kai žmonės netyčia paskandina dronus, valtis, telefonus, variklius ir pan. Matomumas mariose labai prastas: siekia vos pusmetrį. Jei 1-2 metrų gylyje renki šiukšles, reikalingas net prožektorius, o mes panirome ir į 5-6 metrų gylį“, – pasakojo Ž. Anužis.

Akcijos tikslas – surinkti šiukšles, kad jos neterštų aplinkos, nesužeistų žmonių.

„Vandeny ne vieta dūlėti plastikiniams ar stikliniams buteliams, padangoms“, – kalbėjo Ž. Anužis. Krante narams talkino artimieji, taip pat nusprendę prisidėti prie švaros akcijos.

Narai švarino Kauno marias (R. Poderio nuotr.)
Foto: Kas vyksta Kaune

Anot pašnekovo, netikėčiausias radinys marių dugne – suolas su ketaus kojomis.

„Veikiausiai čia dūla dar nuo tarybinių laikų. Sunkus, keturiese tempėm. Radome ir nemažai padangų, tris brakonierių bučius, beje, juose rastas žuvis iškart paleidome. Nustebino ir nešiojamas įkroviklis, kuris iš pradžių panašėjo į bombą. Įkroviklį aptikome prieplaukos krante. Iš viso pririnkome apie du kubus šiukšlių. Kauno marios išvalytos neblogai“, – pažymėjo narų klubo vadovas Ž. Anužis.

Iš vandens ištrauktas šiukšles išvežė „Kauno švaros“ darbuotojai.

Surenka, kur bebūtų

Narų klubo vadovas pasakojo, kad kituose aplink Kauną esančiuose vandens telkiniuose narai dažnai lankosi ir per treniruotes pastebėtas šiukšles visad surenka.

„Vaišvydavos karjere vyksta narų mokymai, mokome naujus narus, organizuojame pažintinius nėrimus. Grįžtame ne tuščiomis – pasiimame rastus tuščius butelius ar kitas ne vietoje kažkieno išmestas šiukšles. Šiandien Vaišvydavos karjeras beveik idealiai švarus“, – džiaugėsi Ž. Anužis.

Jo manymu, žmonės vis labiau sąmoningėja, tampa kultūringesni, lankytinose vietose jau nebestyro kalnai šiukšlių, nors, karts nuo karto, pasitaiko ir nemalonių išimčių.

„Po žiemos grįžome į Vaišvydavą, pastebėjome, kad ant kranto buvo vakarėlis: mėtėsi sudaužyti stiklai. Surinkome, juk ir vaikai ten laksto – kojas susipjaustytų. Vieni žmonės supranta, kad šiukšlinti negalima, reikia susitvarkyti. Deja, atsiranda ir nenaudėlių, kurie prišiukšlina ir išvažiuoja. Liūdna dėl to“, – kalbėjo narų klubo „Diff Divers“ vadovas Žigimantas Anužis ir pridūrė: „Mūsų patirtis rodo, kad žmonės mėgsta atsikratyti kai kurių daiktų vandens telkiniuose, bet nepagalvoja, kad vieną dieną ten gali atplaukti narai ir slapčia išmestus daiktus surasti.“