Kaunas auga, bet kauniečiai prie augimo neprisideda. Pažiūrėkit, koks šiukšlynas, oras puikus, pavasaris, bet kiaulės, panašu, ganosi ne tvarte, o Laisvės alėjoje. Svetima gėda“, – rašė nuostabos neslepianti kaunietė.

Savaitgalį Kauno Laisvės alėją užplūdo iš tiesų daugybė žmonių, kuriuos, tikėtina, iš namų patraukė pavasariškas ir šiltas oras.

Deja, problemos niekur nedingsta, štai praėjusį sekmadienį portalo redakciją pasiekė kito pasipiktinusio kauniečio nuotraukos, kuriose užfiksuota, kaip prie Kauno pilies esančius takus nuklojo šiukšlės. Skaitytojas mąstė, kad gal įrengtos šiukšliadėžės yra per mažos.

Vis dėlto, „Kauno švaros“ atstovai tikina, kad ši problema matoma kasmet, vos atšilus orams ir nespėjant išvežti šiukšlių. Šįkart nepadeda ir karantino reikalavimai.

Anksčiau dėl situacijos kreiptasi į UAB „Kauno švarą“. Praėjusią savaitę įmonės viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa pastebėjo, kad panašios tendencijos fiksuojamos kiekvienais metais, kada atšyla orai ir žmonės praleidžia daugiau laiko lauke.

„Liūdna, tačiau su panašiomis šiukšlinimo tendencijomis susiduriame kiekvienais metais, ypač atšilus orams“, – nurodė atstovas.

Jis pažymėjo, kad situacija ypač pablogėjo karantino metu.

„Žinoma, karantino metu ši problema pasidarė dar pastebimesnė. Karantino metu žmonės negali pavalgyti nei kavinėse, nei restoranuose, todėl ženkliai padidėjo išsineštinio maisto ir vienkartinių pakuočių atliekų kiekiai. Dažnu atveju didžiausi traukos centrai būna būtent automobilių stovėjimo aikštelės, kur būriuojasi dideli žmonių kiekiai bet kokiu oru“, – pasakojo jis.

Portalo paklaustas, kaip dažnai vyksta šiukšliadėžių tvarkymas, J. Tumpa paaiškino, kad tokie darbai vyksta kiekvieną dieną, įskaitant ir savaitgalį. Tačiau pastebima, kad ir tokio dažnumo grafiko kartais neužtenka.