Pasak pranešimo, biblioteka tokį tarptautinį inovacijų apdovanojimą pelno jau antrą kartą. Pirmąjį kartą juo biblioteka įvertinta 2016-aisiais už projektą „Atrask save 3D mieste“.

ELTA skelbė, kad praėjusių metų pavasarį, kai bibliotekos buvo fiziškai uždarytos lankytojams, V. Kudirkos viešoji biblioteka ėmėsi iniciatyvos savo turimais 3D spausdintuvais gaminti priedus durų rankenoms. Šie priedai leidžia duris atidaryti dilbiu ir taip išvengti nepridengtos odos kontakto su potencialiai užterštu paviršiumi.

Jie spausdinti pagal specialius brėžinius, kuriais nemokamai dalijasi belgų kompanija „Materialise“. Kiekvienas norintis juos gali naudoti, modifikuoti bei pritaikyti pagal savo poreikius. Bibliotekos informacinių technologijų specialistai Šarūnas Ašmantas ir Tadas Žalionis modifikavo brėžinius bei pagal juos pagamino rankenų priedus. Juos sumontavo šalia bibliotekos Girstupio padalinio, kur ir yra 3D spausdintuvai, esančiose įstaigose: parduotuvėse, vaistinėje, policijos komisariate.

Pasak V. Kudirkos bibliotekos vadovės Nomedos Domeikienės, biblioteka ne tik pati gamino priedus durų rankenoms, tačiau savo modifikuotais brėžiniais dalijosi ir su visais pageidavusiais: Lietuvos ir užsienio viešosiomis bibliotekomis, Rotary klubu Ukrainoje bei kitomis organizacijomis ar įstaigomis.

Pirmajam karantinui pasibaigus, keli tokie rankenų priedai iškeliavo į Lietuvos nacionalinį muziejų, kur taps eksponatu, atspindinčiu Lietuvos gyvenimą pandemijos laikotarpiu. Lietuvoje vėl paskelbus karantiną, bibliotekoms palikta galimybė aptarnauti skaitytojus. Tad šiuo metu tokie durų rankenų priedai montuojami ant bibliotekos skyrių ir padalinių Kauno miesto mikrorajonuose durų.

Kauno V. Kudirkos viešoji biblioteka taip pat dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir „Robotikos mokyklos“ iniciatyvoje, kurios metu kartu su kitomis Lietuvos viešosiomis bibliotekomis 3D spausdintuvu gamino rėmelius apsauginiams skydams medikams. Biblioteka atspausdino beveik 500 rėmelių, kuriuos sumontavo su specialiais skydais ir perdavė Kauno miesto gydymo įstaigoms.