Informacinės švieslentės sumontuotos kelyje Raudondvaris–Vilkija–Čekiškės, septyniose viešojo transporto stotelėse: Raudondvaryje – 2, Bubiuose – 1, Kulautuvoje – 1, Vilkijoje – 2, Čekiškėje – 1 stotelėje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Informacija keleiviams realiu laiku

Kauno rajono savivaldybė džiaugiasi, kad informacinės švieslentės palengvins keliaujančiųjų viešuoju transportu dalią, nes informacinė sistema informuos keleivius apie atvykstančius autobusus realiu laiku.

Be to, savivaldybė turės informacinę platformą, kur galės operatyviai paskelbti gyventojams aktualius pranešimus. Savivaldybės specialistai į švieslentę įkelti norimą informaciją galės nuotoliniu būdu ir bet kuriuo paros metu.

„Švieslentėje veiks bėganti eilutė, tad keleiviai laukiantys viešojo transporto stotelėje galės susipažinti su svarbiausiais priimtais savivaldybės sprendimais, organizuojamais renginiais, ar šiaip gauti naudingos informacijos. Kiekvienoje švieslentėje galėsime skelbti skirtingo turinio informaciją, aktualią tik tai seniūnijai“, – pabrėžė Kauno rajono savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Sakalavičius.

Specialistas teigė, kad bendrovė darbus atliko puikiai ir viršijo visus lūkesčius, įdiegė papildomas funkcijas, kurios leis kiekvieną švieslentę valdyti atskirai.

Integravo į eismo valdymo sistemą

Kauno rajone švieslentes sumontavo konkursą laimėjusi UAB „Kautra“. Bendrovė bendradarbiaudama su partneriais UAB „Du trys“ pasirūpino, kad švieslenčių valdymo sistemą būtų integruota į eismo valdymo sistemą.

„Tiek Kauno rajonui, tiek mums tai dar vienas žingsnis į priekį modernizuojant viešojo susisiekimo sistemą Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad šiuolaikiškos švieslentės kelis metus eksploatuojamos įvairiuose šalies miestuose, rado kelią ir į rajoną“, – teigė UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

„Kautros” atstovas pasakojo, jog švieslentėse bus atvaizduojamas ne tik Kauno priemiesčio autobusų grafikas realiu laiku, bet ir tarpmiestinio susisiekimo vežėjų autobusų, turinčių GPS siųstuvus ir esančių sistemoje, atvykimo laikas.

Įrenginių tiekėjas po švieslenčių įrengimo sistemą eksploatuoti įsipareigojo dar 30 mėn. Bendra projekto sutarties trukmė – 36 mėn. Švieslenčių įrengimas bei eksploatacija sutarties laikotarpiu Kauno rajono savivaldybei bendrai kainuos 66 tūkst. Eur.