Ne tik paukščiams ir vabzdžiams

Sirutiškio kaimo gimtadieniui paminėti buvo pasodinti net 26 vaismedžiai. Šalia vaismedžių sodo situriškiečiai įrengė ir namelius paukščiam, vabzdžiams, kitiems smulkiems gyvūnėliams.

Lėšas namelių statybai skyrė Žemės ūkio ministerija ir Kėdainių rajono savivaldybė.

„Bendruomenės sode pastatyti gyvosios architektūros elementams skirta 400 Eur. Šios lėšos buvo skirtos įsigyti zylių ir varnėnų inkilams, žvirblių daugiabučiui, voverės užkandžių barui, boružių, drugelių ir bičių nameliams bei didžiuliam, trijų korpusų įvairių vabaliukų viešbučiui“, – paaiškino Sirutiškio kaimo seniūnaitė Kristina Kulbienė.

Nauda neabejojama

Tokio gyvūnėlių ir vabzdžių viešbučio neturi nė vienas Kėdainių rajono kaimas! Neabejotinai, toks viešbutėlis taps tikru traukos centru gamtą mylintiems žmonėms. Projekto sumanytojai neabejoja nauda bendruomenei ir kiekvienam žmogui.

„Įgyvendinat projektą sukurta infrastruktūra leis saugiau, geriau ir patogiau jaustis bendruomenės nariams ir kartu sudarys sąlygas jų kokybiškam laisvalaikiui gamtoje, leis pasimėgauti čia gyvenančių paukščių, vabzdžių ir gyvūnų draugija. Tikimės, kad jiems patiks ir įsikurs kiekvienas jam tinkamoje vietoje“, – pažymėjo K. Kulbienė.