Nepaisant to, kad kauniečiai – LIONS judėjimo pradininkai šalyje, kasmetinis LIONS klubų forumas Kaune organizuojamas pirmą kartą. Savaitgalį kauniečiai pamatys kelis šimtus „liūtais“ save vadinančių LIONS klubų narių, kurie šventinėje eisenoje užplūs Kauno gatves nuo Nepriklausomybės aikštės iki Rotušės, o Amfiteatre prie Kauno pilies prisieks ir bus inauguruoti nauji LIONS klubų prezidentai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vienas iš LIONS judėjimo pradininkų iš Kauno Algirdas Lukas Kepežinskas sako, kad, vos atgavus Nepriklausomybę, surasti lėšų labdarai buvo lengviau, bet dabar vykdyti visuomeninę veiklą yra daug įdomiau, nes dabar pritraukti lėšų labdarai reikia kūrybiškai, „savo galva“.

„LIONS organizacijoje mažų darbų nebūna, kiekvienas darbas – svarbus. LIONS nariai, nors ir kalba skirtingomis kalbomis, gyvena šalyse skirtingose, visi susieti gerumo darbais ir vienu tikslu – „Mes tarnaujame“. Mūsų misija – įveiklinti gerumą kiekvieną dieną. Šiais metais visame pasaulyje LIONS klubai skelbia šūkį: Mus vienija gerumas, o mūsų skirtumai yra mūsų stiprybė“, - pasakoja Lietuvos LIONS klubų gubernatorė Daiva Grikšienė.

LIONS klubai veikia vietinėse bendruomenėse – ten, kur labiausiai reikia pagalbos, penkiose prioritetinėse srityse: diabeto prevencija, skurdo mažinimas, aplinkos apsauga, pagalba žmonėms su regėjimo negalia ir pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Be to, šiemet klubai sutelkė jėgas teikdami su Covid-19 susijusią pagalbą – Lietuvoje išdalinta paramos už daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

Lietuvoje veikia 34 LIONS klubai, vienijantys 670 narių, ir 3 jaunimo LEO klubai, kurie nori savo laiką skirti visuomeninei veiklai ir padėti kitiems. LIONS veikla vyksta vietinėse bendruomenėse, todėl klubų nariai yra arti žmonių, mato miestų, miestelių, rajonų bendruomenių problemas ir gali operatyviai sutelkti paramą bei teisingai ją paskirstyti. Vienas iš LIONS tikslų – skatinti bendruomeniškumą, nes tik per bendruomenines veiklas galime susikurti visuomenę, kurioje gera gyventi.

„Visą savaitgalį Kaune vyks XXIII-iasis LIONS klubų forumas, čia klubų nariai iš visos Lietuvos dalinsis savo idėjomis, kaip pritraukti lėšų paramai, pasakos sėkmės istorijas, dalinsis patirtimi apie sėkmingai įgyvendintus projektus. Taip pat perduosime visiems Lietuvos klubams tarptautinę patirtį, iš kurios visada yra ko pasimokyti“, – sako D.Grikšienė.

LIONS narių apklausos rodo, kad tapti visuomeninių klubų nariais žmones skatina panašios priežastys: noras kurti geresnę visuomenę, padėti sergantiems ir sunkiau gyvenantiems žmonėms, skatinti talentų augimą, būti aktyviu bendruomenės nariu, ugdyti lyderystės įgūdžius ir kt.

LIONS FORUMO PROGRAMA ATVIROSE KAUNO VIETOSE:

Šeštadienį, rugsėjo 19 d., 15-16 val. Lietuvos LIONS klubų eisena Kaune: Nepriklausomybės aikštė – Laisvės alėja – Vilniaus gatvė – Rotušės aikštė.

16-16:30 val. Lietuvos LIONS klubų naujų prezidentų inauguracija prie Kauno pilies, Amfiteatre.