Oreiviai varžysis dėl tiksliausio piloto titulo, atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis. 10 karšto oro fiestinių balionų bus skirti renginio dalyvių pramoginiams skrydžiams, rašoma Birštono turizmo informacijos centro pranešime žiniasklaidai.

Balionus išvysti danguje bus galima apie 7 val. ryte ir apie 18 val. vakare. Esant palankioms oro sąlygoms, iš viso čempionate numatyti 6 varžybiniai skrydžiai.

„Per paskutinius tris dešimtmečius Lietuvos karšto oro balionų čempionatai buvo organizuojami Vilniuje, Kaune, Alytuje, Utenoje bei kituose Lietuvos miestuose. Gaila, kad sportininkai iš užsienio valstybių neturi galimybės atvykti į čempionatą dėl „Covid 19“. Visgi šiame čempionate dalyvaus pilotė iš Latvijos. Džiaugiamės galimybe pasivaržyti bent tarp Lietuvos komandų, oreiviai turės puikią galimybę patobulinti savo skraidymo įgūdžius“, – teigia oreivių klubo „Audenis“ prezidentas Žydrūnas Kazlauskas.

Paprastai karšto oro balionų renginiai, vykdavę Birštone birželio mėnesį, taps puikia rudenine pramoga ir kurorto gyventojams bei svečiams, kurie itin noriai lankosi miesto organizuojamuose renginiuose. Po vakarinių skrydžių visi bus kviečiami stebėti šviečiančią oreivių eiseną Birštono gatvėse.