Atgaivinama dviejų dešimtmečių tradicija

Ledų lietus Kėdainiuose paskutinį liepos arba pirmą rugpjūčio savaitgalį buvo įprastas meteorologinis reiškinys net du dešimtmečius.

Įspūdingos Ledų šventės su ledų lietumi kasmet čia buvo rengiamos bemaž nuo 1995-ųjų.

Tiesa, pirmaisiais metais „Vikonda“ kėdainiečius vaišino ne DADU ledais, kuriuos pradėjo gaminti tik 1997-aisiais, o tuomet importuojamais „Augusto“.

Po poros metų pradėjus tikrų tikriausių kėdainietiškų DADU ledų gamybą, kasmetinės Ledų šventės su ledų lietumi renginys, žymintis „Vikondos“ gimtadienį, tapo garsus visoje Lietuvoje – švęsti į Kėdainius susirinkdavo net keliasdešimt tūkstančių miesto ir rajono gyventojų bei jų svečių.

Ruošiantis ledų šventei Kėdainiuose 1998 metų rugpjūčio 1 dieną UAB „Vikeda“ kolektyvas, pagamino rekordinę DADU ledų porciją „Milžino kaprizas“, padidintą 100 kartų ir tokiu būdu pateko į Lietuvos rekordų knygą.

Paskutinius kelerius metus buvo atsisakyta ledų lietaus tradicijos ir pereita prie naujų šventės formų, kuriose ypatingas dėmesys buvo skiriamas „Vikondos“ įmonių darbuotojams, jų šeimoms ir visai bendruomenei.

Šiemet, minint ypatingą sukaktį ir peržvelgiant visą per tris dešimtmečius nueitą „Vikondos“ kelią, nutarta atgaivinti visas geriausias ir gražiausias kada nors sukurtas tradicijas ir surasti jų dermę su šiandien kuriamomis, todėl šeštadienio pavakare visi kėdainiečiai ir miesto svečiai kviečiami pakelti akis į dangų ir laukti ledų lietaus.

Kuponus į ledus bus galima mainyti dvi dienas

Ledų lietus iš dangaus pažirs Jūsų gatvėse ir kiemuose. Kaip jau minėta, sraigtasparnis skraidys virš miegamųjų mikrorajonų, tad niekam niekur nereikia eiti ir būriuotis – pakaks išeiti iš namų, stebėti dangų ir laukti ledų lietaus.

Skubėti kuponų išsikeisti į ledus taip pat nebūtina – tam bus skirtas ne tik šeštadienio vakaras, bet ir beveik visas sekmadienis.

Kuponai į ledus bus keičiami rugpjūčio 1 dieną 16:30–21:00 val. ir rugpjūčio 2 dieną 9:00–17:00 val. DADU firminėje parduotuvėje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Kėdainiai), miesto centre – prie „Maxima“ parduotuvės (J. Basanavičiaus g. 53, Kėdainiai) ir prie vadinamosios Janušavos „Norfa XL“ parduotuvės (Ąžuolyno g. 1, Janušava).

Keičiant ledus į kuponus, prašoma laikytis saugaus socialinio atstumo – skanėstų užteks visiems ir net su kaupu.

Šis ledų lietus – simbolinė „Vikondos“ padėka kėdainiečiams už trijų dešimtmečių kaimynystę ir bendrystę.

Ledų lietus

Kada? Rugpjūčio 1 dieną, šeštadienį, nuo 16:30 iki 18.30 val.

Kur? Visame Kėdainių mieste.

Ledų lietaus kuponų mainytuvės į ledus

Kada?

Rugpjūčio 1 dieną, šeštadienį, nuo 16:30 iki 21:00 val.

Rugpjūčio 2 dieną, sekmadienį, nuo 9:00 iki 17:00 val.

Kur?

DADU firminėje parduotuvėje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Kėdainiai);
Miesto centre – „Maxima“ automobilių stovėjimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 53, Kėdainiai);
Janušavos „Norfa XL“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Ąžuolyno g. 1, Janušava).