Degė vienas, po to trys

Penktadienį Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Josvainių gatvę, mat Bendrajame pagalbos centre 15:27 val. buvo gautas pranešimas, kad atvira liepsna dega konteineris. Ugniagesiai nelaimės vietoje pasirodė vos po kelių minučių nuo pranešimo, tačiau jiems atvykus atvira liepsna jau degė trys konteineriai. Gaisrininkai greitai numalšino liepsnas. Užgesinus gaisrą buvo konstatuota, kad jo metu sudegė trys konteineriai, apdegė ketvirto konteinerio dangtis, aprūko šalia buvusio garažo siena.

Netyčinis padegimas

Ugniagesiai nemano, kad atokioje miesto vietoje, garažų masyve, konteineriai nebuvo padegti tyčia. Pasak jų, dažniausiai konteineriai užsiliepsnoja nuo nuorūkų ir pelenų. Garažų savininkai išpila į konteinerius neužgesintus pelenus ar išmeta nuorūkas – dėl to ir kyla gaisras. Todėl ugniagesiai primygtinai prašo garažų savininkų nepilti į konteinerius pelenų, nemesti nuorūkų, saugoti savo ir kitų turtą.

Nuostoliai – milžiniški

Tuo metu rajono savivaldybė skelbia, kad įvertinta, jog penktadienį Kėdainių garažų bendrijoje „Biochemikas“ ugnies sugadintus 4 antžeminius atliekų konteinerius pakeisti naujais kainuos ne mažiau kaip 5 tūkst. 200 eurų savivaldybės biudžeto lėšų.

„Dažniausiai konteineriai užsiliepsnoja nuo nuorūkų ir pelenų. Gyventojai, būkite atsakingi ir nemeskite degių atliekų į konteinerius. Pastebėję menkiausią gaisrą, praneškite 112“, – prašo savivaldybė.