Dar praėjusį mėnesį, „nelabai suprasdamas, ar gali įeiti“, į dviaukštę požeminę aikštelę užklydo ir nuotrauka pasidalijo Kauno mero patarėjas Simonas Kairys. Viename aukšte jis jau rado automobilių, o apskritai pastebėjo, kad tokių sprendimų miesto centrui seniai reikėjo.

Tiesa, iš 500 SBA grupės įrengtos aikštelės vietų miestiečiai laisvai naudotis galės tik 50. Dabar svarstoma, kaip reikėtų apskaityti tą saują čia stovėsiančių automobilių.

Tariasi dėl įvažiavimo sistemos

Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius trumpame „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad šiuo metu vyksta diskusija su aikštelę eksploatuojančia įmone dėl patogios įvažiavimo sistemos.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras pridėjo, kad požemine aikštele visiems kauniečiams naudotis bus leista galutinai baigus Vienybės aikštės rangos darbus.

Kaip ir planuota, visuomenei bus skirta 50 vietų, kurios bus įkainotos raudonosios zonos tarifu. Valanda stovėjimo šioje zonoje kainuoja 1,2 Eur, po 0,3 Eur už kiekvienas 15 minučių. Raudonajai zonai taip pat priskiriama centrinė Kauno dalis tarp A. Mickevičiaus gatvės ir Vytauto prospekto.

„Kol kas išėjimai iš požeminės aikštelės veda į Vienybės aikštę, kuri iki šiol tebėra statybvietė, taigi toks praėjimas nėra saugus. Vieninteliai saugūs išėjimai šiuo metu veda tuneliu tik į verslo centro pastatą“, – sakė P. Keras.

Į aikštę investavo 10 milijonų

Vienybės aikštės ir buvusio „Pramprojekto“ pastato rekonstrukcija pradėta 2017-ųjų liepą. Praėjimą nuo V. Putvinskio gatvės užkardžiusios tvoros turėjo dingti maždaug po metų, tačiau darbai užtruko – naujausiais duomenims, aikštę oficialiai atidaryti planuojama šių metų pavasarį. Viena vėlavimo priežasčių įvardytas strigęs granito dangos pirkimas.

BLC2 ir Vienybės aikštės atnaujinimo projektą rengė Vokietijos kompanijos „3deluxe“ architektai, bendradarbiaudami su lietuvių architektu Rimantu Giedraičiu. Erdvėje, į kurią jau šį balandį sugrįš „Kaunas Jazz“, rankomis suformuoti specialūs betono liejiniai, paklota nauja granito danga, įrengtos žaliosios zonos. Iš viso aikštėje planuojama pasodinti maždaug 5 tūkst. įvairių žemaūgių augalų.

Vienybės aikštę bendradarbiaudama su Kauno savivaldybe atnaujina SBA grupė, kuri tam išleis apie 10 mln. eurų, iš jų 5 mln. eurų skirti viršutinės dalies rekonstrukcijai. Bendros investicijos į aikštę ir čia plėtojamą BLC2 verslo centrą siekia apie 40 mln. eurų

Išbandytas modernus fontanas

Praėjusių metų pabaigoje atnaujinamoje aikštėje porąkart išbandytas ir vienas svarbiausių jos akcentų – moderniausias šalyje 250 kv. m ploto fontanas. Praeivius jis džiugins įvairiaspalviais vandens srovių „šokiais“, o vasarą teiks atgaivą.


Kaip „Kas vyksta Kaune“ pasakojo fontaną įrengusios bendrovės „Poolservice.lt“ vadovas Mantvydas Šakalys, fontane sumontuoti 40 modulių, kurių kiekvieną sudaro šviestuvas ir greitaeigis vožtuvas. Šis geba vandens srovę perkirsti 10 kartų per sekundę – tai, anot pašnekovo, yra didžiausias šiuo metu pasaulyje įmanomas greitis.

Fontano darbo režimą, nurodė M. Šakalys, nustato užsakovas. Sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio, su galimybe įjungimą paankstinti ar pavėlinti priklausomai nuo klimato sąlygų, o įprastai fontanai veikia nuo 8 val. iki vidurnakčio. Tamsiuoju paros metu apšvietimas įsijungia automatiškai.

Vienybės aikštėje arčiau BLC verslo centro bus įrengtas ir dar vienas upelio formos fontanas. Jį sups žaliosios zonos su daugybe augalų, čia miestiečiai galės prisėsti atsipūsti.