Išnuomota 90 proc. patalpų

Projektui vadovauti pasirinkta komercinio nekilnojamojo turto valdymo ir konsultacijų įmonė „BPT Real Estate“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Per du pirmuosius mūsų bendros veiklos mėnesius buvo pasirašytos nuomos sutartys dėl 90 proc. patalpų, todėl galime teigti, kad pirminis projekto etapas suvaldytas profesionaliai ir atsakingai“, – teigia bendrovės „Northern Horizon Capital“ atstovė Laura Kurtinaitytė,

„Šiuo metu „BPT Real Estate“ koordinuoja rekonstrukcijos procesą, vyksta rangos darbai. Pirmajame atnaujinto pastato aukšte įsikurs maisto prekių parduotuvė ir kiti prekybos operatoriai, o likusius aukštus užims „Workland“ biurų centras, kurio bendras plotas – 2000 kv. m. Numatoma, kad atnaujinto pastato nuomininkai savo veiklą pradės ateinančių metų pirmąjį ketvirtį“, – projekto statusą reziumuoja Gintarė Žemaitė, UAB „BPT Real Estate“ generalinė direktorė.

Foto: Bendrovės nuotr.

Atsakinga rekonstrukcija

Pastatas yra pripažintas kultūros vertybe su iš Laisvės alėjos ir Maironio gatvės pusių išlikusiu autentišku fasadu. Rekonstrukcijos metu jis nebus keičiamas, tik atnaujinamas, laikantis numatytų reikalavimų. Pastato vidaus planavimas bus pritaikytas nuomininkų poreikiams ir patalpos įrengtos pagal aukščiausius standartus, taip pat bus atnaujinami pastato inžineriniai įrengimai. Visi darbai ir procesai atliekami taip, kad būtų išsaugota pastato istorinė-architektūrinė vertė.

Legendinis pastatas
Šiuo metu rekonstruojamo pastato gyvenimas prasidėjo XIX a. amžiaus pabaigoje. Nuo 1897 m. čia veikė fotografijos ateljė, cukrainė ir kepykla, Vėliau antrajame aukšte buvo atidarytas kino teatras „Palas”, dar po poros metų buvo pristatytas trečiasis aukštas, kuriame įrengtos gyvenamosios patalpos. 1940 m. čia duris atvėrė pirmoji ne tik Lietuvoje, bet ir Sovietų sąjungoje kavinė-naktinis baras su programa „Orbita“, gyvavusi iki pat Lietuvos nepriklausomybės. Po Nepriklausomybės atkūrimo šiame pastate apie 20 m. veikė „SEB banko“ padalinys.