Pasižiūrėti, kaip laivas ties naujuoju pėščiųjų tiltu įkeliamas į vandenį, susirinko būriai smalsuolių, o akimirką, kai laivo dugnas pagaliau palietė Nevėžio vandenis, kėdainiečiai palydėjo gausiais aplodismentais. „Juk ne kiekvieną dieną toks įvykis, kad laivas leidžiamas į vandenį, pas mus vyksta“, – šypsojosi sutiktas prie tilto vyriškis.

Viskas praėjo sklandžiai

Nuo sausio mėnesio ręstas laivas penktadienį priešpiet specialiu kranu iš angaro Pramonės rajone, kuriame jis buvo iki tol laikomas, atgabentas iki Nevėžio upės bei ties pėsčiųjų tiltu nuleistas į vandenį.

Visa medinio laivo, sveriančio apie 6 tonas, nuleidimo į vandenį operacija truko apie kelias valandas. Į pagalbą buvo pasitelkta speciali technika: įmonė „Kėdainių kranai“ savo turimu kranu laivą kėlė, o įmonė „Kėdainių melioracija“ skyrė specialių, vytinei pervežti skirtą vilkiko platformą (tralą). Darbus koordinavo Kėdainių miesto seniūnijos inžinierius Vytautas Petraitis. „Per šiandien dieną teko pakeisti net du tralus. Laimei, pastarasis tiko idealiai – laivas tilpo kone milimetrų tikslumu. Džiugu, kad viskas praėjo sklandžiai ir gerai“, – kalbėjo V. Petraitis.

Nuleista į vandenį „Vėtra“ kol kas bus prišvartuota prie naujosios prieplaukos. Planuojama, kad oficialus laivo pristatymas visuomenei vyks po kelių savaičių, birželio 8 dieną, šeštadienį. Tądien švenčiama pasaulinė vandenynų diena.