Trys autocisternos

Apie nelaimę Bendrasis pagalbos centras buvo informuotas sekmadienio popietę. Į įvykio vietą buvo pasiųsti Pramonės, Kėdainių ir Josvainių ugniagesiai. Pramonės ugniagesių komanda įvykio vietoje buvo vos po kelių minučių nuo iškvietimo, tačiau jiems atvykus didžiulės šakų krūvos bei sukrauta mediena jau degė atvira ugnimi. Ugnis šėlo net keliuose atskiruose plotuose. Didesnį gaisrą malšino Pramonės ir Kėdainių ugniagesiai, mažesnį – Josvainių ugniagesių komanda. Ugniagesiams ne kartą teko pasipildyti ištuštėjusias gaisrines cisternas, teko vykti iki artimiausio hidranto.

Pavyko apsaugoti

Tik didelių ugniagesių pastangų dėka pavyko užkirsti kelią ugnies plitimui. Gaisras buvo suvaldytas, degusios medžiagos užgesintos. Didelės nelaimės pavyko išvengti tik per plauką, mat liepsnos galėjo persimesti į lignino telkinį, o tuomet jį tektų gesinti ne vieną parą. Pasak ugniagesių, tai būtų labai ilgas ir vargintis procesas, mat ligninas tiesiog smilksta, ugnis skverbiasi gilyn.

Padegė tyčia?

Spėjama, kad gaisrą bendrovės „Lignineko“ teritorijoje net keliose vietose kažkas sukėlė tyčia. Tai turėtų būti atskleista, mat teritorijos prieigose informuojama, jog teritoriją stebi vaizdo kameros. Peržiūrėjus kamerų įrašus padegėjas turėtų būti išaiškintas.

Bendrovės atstovai komentuoti situacijos nepanoro, o incidento metu viena moteris netgi trukdė žurnalistams atlikti savo tiesiogines pareigas. Moteris pradėjo telefonu fotografuoti žurnalistus, aiškintis, ko jie čia atvyko. Kuomet buvo pasiūlyta kviesti policijos pareigūnus – ši apsiramino ir išvyko.

Aiškinsis aplinkybes

Beje, ugniagesiai aiškinsis ir dar vieną faktą. Teritorijoje buvo sukrautos šakos ir kitos degiosios medžiagos šalia lignino telkinio. Ar gali šios medžiagos būti arti vienas kitos, ar jos buvo sandėliuojamos pažeidžiant reikalavimus – aiškinsis specialistai.

Ne pirmas

Bendrovėje „Lignineko“ tai jau ne pirmas gaisras per pastaruosius metus. 2016 metais užsiliepsnojo įmonės sandėlis Pramonės rajone. Atskubėjus ugniagesiams gelbėtojams visas pastatas jau degė atvira liepsna. Tuomet į nelaimės vietą buvo išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos. Liepsnas slopino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Gaisro metu sukrito pastato stogas, sugriuvo siena, apdegė ir buvo supilta apie 1 200 m³ pjuvenų, apie 1 400 tonų fasuoto lignino.

Įmonės vadovybė suorganizavo 3 traktorius su kaušais, kurie iš angaro vežė pjuvenas į aikštelę, ten jos buvo perliejamos vandeniu. Tuomet vėlgi dar didesnės nelaimės buvo išvengta tik per plauką, mat buvo kilęs didžiulis pavojus užsidegti šalia sandėlio į maišus sukrautam ligninui. Nors ši medžiaga nėra labai degi, tačiau pavojus iškilęs buvo. Ugniagesiai be perstojo maišus liejo vandeniu. Bendrovė patyrė didžiulių nuostolių.