Piešinys atsirado įgyvendinant Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Bendr(AUK)!“ veiklą ir organizuojant praktinius užsiėmimus „Gatvės meno atlikimo metodika“, kurių metu jaunuoliai galėjo parodyti savo meninius gebėjimus piešdami ant sienos, rašoma Marijampolės savivaldybės pranešime.

Atviro jaunimo centro jaunimui vykdant projektą talkino Moksleivių kūrybos centro būrelių vadovės Ernesta Boželytė-Liobienė ir Jūratė Lingienė, kurios nuo pat idėjos generavimo iki jos realizavimo nuoširdžiai dirbo kartu su jaunimo komanda. Projekto metu buvo siekiama įgyvendinti idėją, kuri ir atsispindi piešinyje: vaikas – tai žmogus, kuris tarsi pasilypėjęs virš kasdienybės gyvenimo, miesto dulkių laiko savo svajonę, laiko ir nepaleidžia, stebi, kaip vėjas išlaisvina jo kūrybiškumą, nes tik kūrybiškai žvelgdamas į pasaulį gali pakilti virš gyvenimo realybės, kasdienybės, buities ir siekti savo svajonių. Prie šios gražios idėjos – piešinio sukūrimo prisidėjo daug menui jaunų žmonių.

Foto: Organizatorių nuotr.

Ruošiantis vykdyti projektą jaunimui buvo organizuota diskusija „Vizualaus gatvės meno pavyzdžiai ir išraiškos“, kurią vedė marijampolietė menininkė Ieva Olimpija Voroneckaitė, „Veidasienės“ idėjos ir ne vieno piešinio ant sienos Marijampolėje bei kituose miestuose autorė. Menininkė supažindino jaunimą su vizualaus gatvės meno raiškos būdais Lietuvoje bei pasaulyje, aptarė būsimo piešinio idėją ir padėjo pasirengti tapybos ant sienų sumanymo įgyvendinimui.

Šį gražų meninės saviraiškos sumanymą palaikė ir R. Juknevičiaus g. 26 namo gyventojai ir UAB Marijampolės butų ūkis, kurie sutiko ir leido papuošti sienas piešiniu, bei projekto rėmėjai – Marijampolės savivaldybės administracija, prisidėjusi prie projekto finansavimo bei įmonė RAMIRENT, parūpinusi reikalingą įrangą.