Teiginiai

Latvijoje padegta NATO technika (ČIA).

Verdiktas

Melas. Nors birželio 13 dieną Latvijoje, Salapspilyje, išties degė gabenama karinė technika, o tiksliau – kuro bakas, nėra jokių įrodymų, kad ji buvo padegta, o ypač, kad tai padarė diversantai ar nežinomi ginkluoti asmenys.

Melo detektoriaus komentaras

Valstybinė policija birželio 13-osios popietę savo „Twitter“ paskyroje pranešė, kad Salaspilyje dega civilinė priekaba, ant kurios stovi karinio kuro bakas. Įvykio vietoje dirba greitoji pagalba. Eismas visiškai uždarytas abiem kryptimis.

Latvijos Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (VUGD) pranešė, kad tą dieną, 15.52 val., gavo iškvietimą į Zviedrų gatvę Salaspilyje, kur dega priekaba, ant kurios yra degalus gabenusi transporto priemonė.

Įvykio vietoje iš viso dirbo 21 ugniagesys su keturiomis autocisternomis, su pritvirtinta specialia putas nešančia technika.

Apie 17.30 val. atvira liepsna buvo užgęsta, tačiau bako viduje dega kuras, todėl ugniagesiai kurovežio baką aušina vandeniu. Bakas yra sandarus ir nepraleidžia degalų.

Tarnyba paaiškino, kad bendras degimo plotas siekė 70 kvadratinių metrų. Bakas buvo sandariai uždarytas ir kuro nuotėkio nebuvo. Be to, aplink šalia esančius kanalizacijos šulinius buvo sukurtas pylimas, kad į juos nepatektų gesinimo priemonės.

Kaip portalui delfi.lv sakė Latvijos Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų (NBS) atstovė Sandra Bralė, degę priekaba, ant kurios stovėjo karinio kuro bakas, „Tai ne NBS technika, bet ji turi galimą ryšį su mūsų sąjungininkais“, – sakė S. Bralė.

Naujienų agentūrai LETA ji sakė, kad po karinių pratybų technika iš Suomijos per Latviją buvo gabenama į Lietuvą.

Portalas tv3.lv praneša, jog gaisro priežastį tiria Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų (NBS) ekspertai.

Nė viena institucija – nei NBS, nei Valstybinė policija, nei VUGD nepatvirtino, kad karinis krovinys buvo padegtas, nes gaisro priežastys dar nėra nustatytos.