„Facebook“ socialiniame tinkle dalinamasi vaizdais iš šventės, kurioje matomi vėliavėlėmis mojuojantys žmonės, girdimas pranešėjas, kalbantis miniai. Interneto vartotojai šiuos vaizdus susiejo su Brazilija, o jei konkrečiai, su šalies vadovo J. Bolsonaro sprendimu priešintis PSO. „Brazilijos prezidentas Jair Bolsonaro (kuriam grasino KlauSS SSchw.AB) pasiuntė PSO ir atsisakė pasirašyti pandeminį susitarimą (kuris suteikia neribotas teises❗️privačiai bendrovei). Jair Bolsonaro palaikė žmones, bet pats sau sukūrė pavojingą situaciją. Brazilijos žmonės džiaugiasi ir švenčia!“

Visų pirma, žiniasklaidos priemonės nepranešė, kad Brazilija griežtai atsisako PSO rengiamo projekto, tačiau tiesa, kad ši šalis kol kas atsargiai žiūri į įtakingiausios pasaulyje sveikatos organizacijos planus. Brazilijos prezidentas pandemijos metu pagarsėjo priešiškumu vakcinoms nuo COVID-19.

Vis dėlto, kad ir kokia būtų J. Bolsonaro nuomonė dėl PSO siūlomą tarptautinį susitarimą, tai nekeičia fakto, kad socialiniuose tinkluose išplatintas vaizdas su tuo nėra susijęs. Jame vaizduojami 2022 m. gegužės 28 d. įvykiai, kai prezidentas apsilankė Manau mieste, Amazonės sostinėje. J. Bolsonaro vizito metu ne tik susitiko su vietos valdžios ir religiniais lyderiai, bet ir spėjo sudalyvauti Jėzaus eisenoje – didžiuliame religiniame renginyje, kurio faktai ir užfiksuoti vaizdo įraše.

Išvados

Žmonės vaizdo įraše linksminosi ne dėl to, kad Brazilijos prezidentas atsisakė pasirašyti PSO tarptautinį pandeminį susitarimą. Įraše vaizduojama didelė religinė šventė – Kristaus eisena – kurioje šiais metais spėjo sudalyvauti ir J. Balsonaro, atvykęs į Amazonės sostinę, Manau.