Melas: susirgimų ir mirčių skaičiaus padidėjimas yra tiesioginis vakcinos diegimo priežastinio poveikio rezultatas

Tokio teiginio nepatvirtina jokie oficialūs tyrimai, o ir šaltiniai, kuriais grindžiamas minėtasis „nepriklausomas tyrimas“, naudojami iškreiptai.

„Šią nepriklausomą analizę CDC, FDA ir NIH ignoruoja nuo 2021 m. spalio mėn.“, – rašoma straipsnyje. CDC yra JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras. FDA – tai JAV maisto ir vaistų tarnyba. NIH – tai JAV nacionalinis sveikatos institutas.

Šios trys tarnybos atsakingos už patikimų duomenų priėmimą, vaistų patvirtinimą ir tarptautiniu mastu dažniausiai taikomas rekomendacijas. Jeigu nė viena jų nėra patvirtinusi straipsnyje minimos nepriklausomos analizės patikimumo, vadinasi, ja pasitikėti nėra ir pagrindo – juk tam tikri vaistai pradedami vartoti tik gavus FDA patvirtinimą, kad jie saugūs išleisti į rinką, tad kodėl galima būtų pasitikėti analize, kurios nepatvirtina šios didžiosios mokslininkų tarnybos?

Melas: duomenų bazė rodo didelį vakcinuotųjų mirtingumą

„Duomenys surinkti iš „Our World in Data“ puslapio“, – teigiama straipsnyje. Ir tie pateikiami duomenys, teigiama, įrodo, kad vakcina žudo žmoniją. Tačiau priešingai – susiradus minėtąjį šaltinį ir duomenų analizę „Our World in Data“ puslapyje matome, kad mirtingumas skirstomas taip:

– iš 10 neskiepytų žmonių 5 mirė → neskiepytų žmonių mirtingumas yra 50 proc.
– iš 50 paskiepytų žmonių 5 mirė → paskiepytų mirtingumas yra 10 proc.

Todėl matome, kad paskiepytų asmenų mirtingumas yra 5 kartus mažesnis nei tarp neskiepytų.

Pateikta be konteksto: 80 proc. mirčių nuo COVID-19 Jungtinėje Karalystėje 2021 m. gruodžio mėn. buvo visiškai paskiepyti žmonės

Iš esmės teiginys, kad 80 proc. gruodį nuo COVID-19 mirusiųjų Jungtinėje Karalystėje atvejų sudaro pasiskiepiję asmenys, teisingas. Tačiau jis pateiktas be jokio konteksto. Toje pačioje gruodžio mėnesio ataskaitoje paaiškinama šių skaičių prasmė:

„Esant labai didelei populiacijos vakcinų aprėpčiai, net ir naudojant labai veiksmingą vakciną, tikimasi, kad dalis paskiepytų asmenų gali būti hospitalizuoti ir mirti vien dėl to, kad didesnė dalis
gyventojų yra paskiepyti nei neskiepyti, ir nė viena vakcina nėra 100 proc. efektyvi. Tai ypač aktualu, nes skiepijimas turi būti pirmenybiniu keliu teikiamas asmenims, kurie jau ir taip yra jautresni arba kuriems gresia didesnė sunkios ligos rizika. Rizikos grupių asmenys taip pat
labiau rizikuoja patekti į ligoninę arba mirti dėl ne COVID-19 priežasčių“, – rašoma tikrojoje ataskaitoje. Todėl mirusių JK asmenų skaičius labiau įrodo šalies pasiskiepijimo mastą nei ką nors kitą.

Šaltinis: nepatikimas

Pasirodo, pagrindinis šio straipsnio šaltinis – Steve'o Kirscho naujienlaiškis. Steve'as Kirschas yra Amerikos verslininkas, įkūręs keletą įmonių ir vienas iš dviejų žmonių, kurie savarankiškai išrado optinę pelę. Kirschas – ir filantropinis medicinos tyrimų rėmėjas, ir dezinformacijos apie COVID-19 vakcinas propaguotojas. Jo skleidžiami teiginiai ne kartą paneigti nepriklausomų faktų tikrintojų. Po to, kai skatino nepatvirtintų vaistų nuo koronaviruso naudojimą ir surengė kampaniją prieš vakcinas, Steve'as Kirschas buvo paliktas savo mokslinių patarėjų komandos.

Šaltiniai

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Dalintis
Nuomonės