Kilmė

Straipsnis portale 20min.lt buvo patalpintas gruodžio 23 dieną. Straipsnio pavadinimas – „Chipai didžiųjų prekybos centrų pirkinių krepšeliuose“.

„Norint įeiti į maisto prekių pardotuvę "Rimi" arba "Maxima" privaloma pasiimti prekių krepšelį arba vežimėlį, tai pastebėjome tik didesnėse pardotuvėse.

Iš pirmo žvilgsnio nieko neįtarėmė, pasiimdavome krepšelį ir eidavome prekintis. Tačiau prieš kelias dienas broliui ištino ranka [kaip pomidoras] Pas daktarus nebuvo kaip kreiptis, dėl "makarono" viruso eilės nežmoniškos, tad nutarėmė gydytys namuose. Telefone instaliavome "X-Ray Camera Free" programėlę kuri leidžia naudotis telefonu kaip rentgeno aparatu. Peršvietūs ranką visi negalėjome patikėti ką matome...

Iš rentgeno nuotraukos galėjome aiškiai matyti "chipą" ant kurio buvo išgraviruoti inicialai "B. G" Žinoma tai reiškia ne ką kitą o patį Bilą Geitsą. Negalėjome patikėti, kad chipas buvo tiesiog jo rankoje...“, – rašoma tekste, kalba neredaguota.

Neva istorijos herojai kreipėsi į parduotuvės„Maxima“ atstovus, tačiau esą „broliui vos paminėjus apie chipą, telefono ryšys nuutrūkdavo“ (kalba neredaguota).

Iš pirmo žvilgsnio būtų galima teigti, kad šis tekstas tėra satyra, tačiau portale 20min.lt ne kartą buvo publikuotos melagienos, kurias Delfi „Melo detektorius“ yra paneigęs. Štai, pavyzdžiui, viename portalo 20min.lt straipsnyje buvo teigiama, kad COVID-19 pandemija yra sufalsifikuota. Taip pat minėtame portale buvo pasirodžiusi melaginga žinutė, kad žmonės bus prievarta skiepijami nuo COVID-19.

Atsižvelgiant į tai, galima teigti, jog šis tekstas nėra satyra, o neva „tikra“ istorija.

Tačiau ši istorija yra dar viena melagiena.

Melas

Straipsnyje dėmesį labiausiai patraukia „čipo“ bei „čipuotos“ rankos nuotraukos. Deja, jos nėra darytos mūsų herojų: trumpa „Google“ paieška ir šias abi nuotraukas rasite įvairiausiuose kituose tekstuose ar forumuose, kuriuose pila sąmokslo teorijų.

Tekste pasakoja, kad neva po apsilankymo maisto prekių parduotuvėje vyrui ištino ranka. „Telefone instaliavome "X-Ray Camera Free" programėlę kuri leidžia naudotis telefonu kaip rentgeno aparatu. Peršvietūs ranką visi negalėjome patikėti ką matome... Chipas buvo tiesiog jo rankoje“, – rašoma tekste.

Nereikia būti mediku, kad suprastum, jog paprasta programėlė telefone negali padaryti rentgeno nuotraukos. Programėlė neleidžia telefonu naudotis kaip rentgeno aparatu: tai tiesiog filtras jūsų kamerai, kad nuotraukos atrodytų lyg darytos rentgeno aparatu. Tai nurodo ir patys programėlės gamintojai. Tai tiesiog pramoga, kuri nieko bendro neturi su tikru rentgeno aparatu.

Kitaip pasakius – istorijos herojai nepasidarė jokios rentgeno nuotraukos. O ir pasidalinta delno „rentgeno nuotrauka“ yra nuotrauka, kurią gali kiekvienas rasti internete. Tad ši istorija iš savęs neturi jokių autentiškų, tikrų nuotraukų.

Šaltiniai:

  • http://slideme.org/application/x-ray-camera-free
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (91)