Koronaviruso vakcinos bandymuose dalyvavusiai amerikietei pasireiškė šiurpūs vakcinos šalutiniai efektai. Tokie sužalojimai yra biblinis „žvėries ženklas“.

Lapkričio 12 dieną Rebecca Moore, prisistačiusi esanti P. Chandler draugė, gofundme.com platformoje nusprendė surinkti pinigų draugės gydymui. Vakcinos nuo naujojo koronaviruso bandymuose dalyvavusi P. Chandler nuotraukose pademonstravo savo sutinusias, suskilusias ir pamėlusias pėdas.

Aukų rinkimo platformoje pirmiausia buvo paskelbta, kad medikai, kuriuos ji aplankė, užtikrino, jog tai, ką patiria moteris – alerginė reakcija į vakciną, tačiau gamintojas, kurio bandymuose P. Chandler dalyvavo, atskleidė, jog pastaroji buvo patekusi į placebo kontrolę grupę, taigi, vakcina jai net nebuvo suleista.

„Gofundme“ platforma, paaiškėjus šiai informacijai, sustabdė aukų rinkimą, nors platformoje jau buvo surinkti 5360 JAV dolerių. P. Chandler pati paviešino, jog vakcinos gamintojas patvirtino ją buvus placebą gavusioje grupėje, tačiau teigė esanti sutrikusi dėl savo sveikatos būklės. Gydytojų moteriai nustatyta diagnozę – alerginė reakcija į vaistus.

Informacijai apie savo sveikatą viešinti ji sukūrė „Youtube“ kanalą, kuriame įkėlė keturis vaizdo įrašus – visuose juose moteris pasakoja, kaip jai sekasi gydyti pėdas ir kokią naują informaciją jai suteikė gydytojai. Kiekviename vaizdo įraše abejojame vakcinos saugumu, dalinamasi spėlionėmis, ar tikrai P. Chandler buvo suleistas placebas.

Šią istoriją netruko pasigauti sąmokslo teorijų mėgėjai. Lapkričio 21 dieną į „Youtube“ įkeltas vaizdo įrašas pavadinimu „Vaccine Trial Participant Cannot Walk“, kuriuo noriai dalinosi ir lietuviai.

Spėjimai, esą moteris tapo vakcinos šalutinio poveikio auga platinti ir iš lietuviškų soc. tinklų paskyrų
Foto: Ekrano nuotr.

Siužetas, kuriame pasakojama moters istorija, tvirtinant, esą jai tikrai pasireiškė vakcinos šalutinis poveikis, peržiūrėjo 11 683 žmonės. Dalindamiesi vaizdo įrašu savo socialinių tinklų paskyrose lietuviai taip pat pateikė spėjimus, esą dėl moters pėdų būklės kalta vakcina.

Vaizdo įraše platinama klaidinga informacija apie vakcinas
Foto: Ekrano nuotr.

Vaizdo siužete P. Chandler negalavimas ne tik siejamas su vakcina nuo naujojo koronaviruso, jame nueita dar toliau – pasakotojas, rodydamas sužalotas moters kojas, ima tvirtinti, esą ji buvo pažymėta „žvėries ženklu“. Tokią išvadą pasakotojas padaręs po to, kai internetinėje paieškoje nerado panašių alerginės reakcijos į vaistus nuotraukų, kaip vaizduojama P. Chandler kojos fotografijose.

Vėliau vaizdo siužete cituojama Apreiškimų knyga, kurios eilutės esą gali įrodyti koronaviruso vakciną esant žvėries ženklu: „Ir nuėjo pirmasis, ir išliejo savo dubenį žemėn. Ir apniko piktos ir skaudžios votys žmones, turinčius žvėries ženklą ir garbinančius jo atvaizdą.“

Pasakotojas vaizdo įraše taip pat mini RFID mikroschemas, kurios esą taip pat galėtų būti „žvėries ženklu“ ir dalinasi teiginiais apie tai, kad COVID-19 vakcina esą galės keisti žmogaus DNR.

Technologijoms vis sparčiau vystantis „žvėries ženklo“ pavadinimą įgyja ne vienas išradimas. Populiariausiu to pavyzdžiu galėtų būti brūkšninis kodas, kiekvieną dieną matomas ant įvairių prekių parduotuvėse. Linijų ir skaičių derinys religinių fanatikų taip pat ne kartą buvo pavadintas „žvėries ženklu“.

Netiesa ir tai, kad naujoji COVID-19 vakcina galės keisti ar pažeisti žmogaus DNR. Tokias žmonių baimes paskatino tai, kad pirmą kartą kuriama naujos kartos mRNR vakcina, be to, vakcinos kūrimo procesas gerokai sutrumpintas dėl vykstančios pandemijos. Delfi kalbintas Saulius Čaplinskas nuramino, kad nėra jokių mokslinių įrodymų, jog mRNR vakcina galėtų pažeisti žmogaus DNR.

Šia tema ne kartą rašė ir „Melo detektorius“, kurio išvadas galite rasti čia ir čia.

Greičiausiai netiesa ir tai, kad P. Chandler, kurios istorija pasitelkiama gąsdinti ir atbaidyti nuo imunizacijos, iš tiesų patyrė šalutinę vakcinos nuo naujojo koronaviruso reakciją. Nė viena žiniasklaidos priemonė jos istorija nesusidomėjo, nors pasauliui sekant vakcinos gamybos eigą tokia informacija akimirksniu patrauktų žurnalistų dėmesį, be to, bandymus vykdžiusi kompanija atskleidė, kad moteriai buvo suleistas placebas, o ne vakcina.

Viename savo „Youtube“ vaizdo įraše P. Chandler įvardija medikų jai pasakytą diagnozę. Jų teigimu, moteriai pasireiškė stipri alerginė reakcija nuo ketoprofeno – stipraus priešuždegiminio skausmą malšinančio vaisto.

Komentatoriai susidomėjo, ar tokia diagnozė turi pagrindo. P. Chandler komentaruose jiems atsakė: „Taigi... ketoprofeną vartojau su pertraukomis nuo rugpjūčio pabaigos. Tada visą rugsėjo mėnesį man labai paūmėjo nugaros skausmai (aut. past. moteris ne viename vaizdo įraše skundėsi turinti ūmių stuburo sveikatos problemų, ruošėsi operacijai) ir, kadangi aš nemėgstu vartoti opiatų, taip, aš pradėjau vartoti daugiau ketoprofeno. Tai vis dar yra keista, nes ši pėdų problema pasireiškė tik spalio pabaigoje.“

P.Chandler komentaras apie jos būklę. Gydytojų teigimu, moteriai pasireiškė alerginė reakciją į ketoprofeną. Po antikūnų testo jų P. Chandler organizme nerasta, taigi, vakcina negalėjo sukelti nemalonios reakcijos.
Foto: Ekrano nuotr.

„Melo detektoriaus“ vertinimu, vaizdo įraše apie P. Chandler būklę, kuriame alerginė reakcija vaistams siejama su bibliniu „žvėries ženklu“ ir tvirtinama, kad vakcina nuo COVID-19 galės keisti žmogaus DNR, skelbiama melaginga informacija.

Prie šios informacijos sklaidos taip pat prisidėjo vaizdo įrašu pasidalinę socialinių tinklų vartotojai tvirtinantys, esą moteris patyrė vakcinos šalutinį poveikį. Po medikų apžiūrų moteriai buvo nustatyta alerginė reakcija ketoprofenui, kurį P. Chandler prisipažino su dideliais kiekiais vartojusi rugsėjo mėnesį, o vakcinų gamintojai ją užtikrino buvus placebo grupėje, be to, atlikus antikūnų testą paaiškėjo, kad P. Chandler organizme jų nėra, taigi, moteriai tikrai nebuvo suleista vakcina nuo naujojo koronaviruso.

  • Šaltiniai
  • Why the Bar Code Will Always Be the Mark of the Beast; wired.com
  • Profesorius Čaplinskas palygino vakcinas nuo koronaviruso: viena iš jų turi esminį skirtumą; delfi.lt
  • Vaizdo įrašai Patricia C paskyroje „Youtube”
  • Medical and Child Care Expenses; gofundme.com