Italija yra labiausiai nukenčianti Europos šalis gripo epidemijos metu, kiekvieną žiemos sezoną, nuo 2014 metų imtinai. Rekordinis mirčių skaičius buvo užregistruotas būtent 2014 ir 2017 metų gripo sezono metu. 2014 m.mirė 375 000 žmonių - tai yra 1027 mirtys per dieną !!!
„Facebook“ grupė „5G - Faktai ir Žinios“

Kovo 30 dieną „Facebook“ grupėje „5G - Faktai ir Žinios“ paskelbta žinutė, kurioje neva atskleidžiama šokiruojanti tiesa apie Italijos gyventojų mirtingumą sezoninio gripo protrūkių metu 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17 žiemos mėnesiais.

Kilmė

Jos autorius neva atskleidžia sąmokslą, kurį bandoma pridengti koronaviruso pandemijos vardu. „Taigi pasižiūrėkime į Italijos “Corona viruso” siužetinę liniją.

Italija tai šalis, kuri šiai dienai nukentėjo nuo viruso labiausiai ir tai yra tiesa. Iki šiol , jei tikėti spauda, per “COVID 19” jie prarado 9 165 žmones (penktadienio duomenys) ir mums buvo rodomi vaizdai, kaip Italijos armijos transporto priemonės buvo naudojamos gabenant karstus. Kad būtų aišku, jie pasitelkė kariuomenę, nes negalėjo susitvarkyti su 9 165 kūnų, per ne pilną mėnesį,“ – rašo grupės „5G - Faktai ir Žinios“ narys.

Toje pačioje žinutėje mirčių nuo koronaviruso skaičius palyginamas su mirusiųjų per minėtus gripo sezonus skaičiumi. „Italija yra labiausiai nukenčianti Europos šalis gripo epidemijos metu, kiekvieną žiemos sezoną, nuo 2014 metų imtinai. Rekordinis mirčių skaičius buvo užregistruotas būtent 2014 ir 2017 metų gripo sezono metu. 2014 m.mirė 375 000 žmonių - tai yra 1027 mirtys per dieną !!! Dauguma jų buvo senyvo amžiaus žmonės, iš to paties Šiaurės regiono, kuriame kaip žinoma “COVID-19” ir šį kartą kirto labiausiai.“

Grupėje „5G - Faktai ir Žinios“ paskelbta melaginga informacija
Foto: Ekrano nuotr.

Prie paviešinto teksto pateikiami ir tyrimo duomenys, kuriais neva buvo remtasi.

Tačiau atsidarius pateiktą nuorodą matyti visai kitokie skaičiai.

Kas melas

2019 metais Tarptautiniame infekcinių ligų žurnale publikuotame tyrime, kuriame aptariamas visų amžiaus grupių mirštamumas Italijoje minėtais gripo sezonais rašoma, kad „tyrimo periodu (aut. past. per keturis sezoninio gripo sezonus Italijoje) daugiau nei 68 000 mirčių galima laikyti mirtimis nuo gripo epidemijos.
Pastebėtas išaugęs mirčių skaičių skaičius nėra visiškai netikėtas, atsižvelgiant į didelį jautrių ir labai senų asmenų, gyvenančių Italijoje, skaičių.“

Tyrimo rezultatuose išvardijama, kad 2013/14 metų gripo epidemijos metu mirė 7027 žmonės, 2014/15 – 20 259, 2015/16 – 15 801, o 2016/17 – 24 981 žmogus.

Tuo tarpu naujausiais duomenimis (balandžio 1 d. pirmos pusės) Italijoje nuo koronaviruso jau mirė 13 155 žmonės, nors pirmas šio viruso atvejis šalyje užfiksuotas tik sausio 29 dieną, vadinasi, nuo pirmo užsikrėtusiojo praėjo tik šiek tiek daugiau nei du mėnesiai ir protrūkis šalyje dar gali tęstis.

Taigi, nors kai kuriais sezonais mirčių nuo sezoninio gripo Italijoje užfiksuota daugiau nei nuo COVID-19, būtina įvertinti faktą, kad gripo epidemija laike tęsėsi ilgiau nei žaibiškai pasaulyje išplitęs koronavirusas.


Kovo pradžioje Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui palyginus koronavirusą su sezoniniu gripu, ekspertai teigė, jog šiuos du virusus lyginti neteisinga.
Džordžo Vašingtono universiteto greitosios pagalbos gydytoja ir visuomenės sveikatos profesorė Dr. Leana Wen portalui aljazeera.com sakė, kad pirmiausia šių dviejų virusų, net jei jie pasireiškia panašiais simptomais, negalima lyginti dėl to, kad koronavirusas yra naujas užkratas ir kol kas jam gydyti nėra sukurta jokia vakcina ar visuotinai patvirtintas vaistas.

Kovo 13 dieną portale „Vox“ pasirodžiusiame straipsnyje „COVID-19 nėra gripas. Tai – blogiau“ taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad koronavirusas yra perpus labiau užkrečiamas nei gripas – koronavirusu užsikrėtęs žmogus gali užkrėsti 2-2,5 žmones, kai užsikrėtęs gripu – tik 1,3 žmogaus.

Be to, koronaviruso inkubacinis periodas gali trukti iki dviejų savaičių, kai gripo – tik iki trijų dienų.

Be spartaus užkrečiamumo koronavirusas gali būti ypač pavojingas sveikatos apsaugos sistemoms, nes iš visų atvejų vidutiniškai 19 proc. reikia hospitalizacijos, kai susirgus gripu tik 2 proc. visų sergančiųjų prireiks priežiūros ligoninėje.

Taigi, nors grupėje „5G - Faktai ir Žinios“ ir tyčiojamasi iš griežtos valstybių reakcijos į užkrato plitimą, ši reakcija yra paremta naujausiomis medikų žiniomis.

Toliau sensacinga žinutė tęsiama daugelio šiuo metu populiarių su koronavirusu siejamų sąmokslo teorijų – teigiama, kad pandemija paskelbta siekiant išplėtoti 5G ryšį, priverstinai skiepyti, įgalinti elektroninę-techninę individo manipuliaciją, totalinį sekimą, laisvo judėjimo ribojimą, išimti grynuosius pinigus iš apyvartos ir, galiausiai, „nepaklusnų individą tiesiog išjungti“.

Visi šie teiginiai neparemti jokiais tyrimais – tik kitų sąmokslo teorijų kurtomis prielaidomis. „Delfi“ jau rašė apie sąmokslo teorijas platinančio tinklaraščio stateofthenation.co autorę Makia Freeman. Bandydama susieti koronavirusą su 5G ryšiu straipsnyje ji išsakė panašią mintį, kaip ir grupės „5G - Faktai ir Žinios“ narys – „Koks gi tas ryšys? Ar šis biologinis ginklas yra dingstis prievartiniam skiepijimui, įtraukiant ir DNR vakcinas, kurios naudoja elektromagnetines bangas, panašiai, kaip ir 5G?“ ir pati pateikė išvadas – „Prievartinis skiepijimas, žmonijos skaičiaus ribojimo, transhumanistinės darbotvarkės – visa tai buvo suplanuota aukščiausiame lygyje tų pačių žmonių, kurie kūrė vakcinas ir kuriems nepavyko paskleisti epidemijų, tokių, kaip SARS, Ebola ar Zika viruso“. Verta paminėti, kad ta pati autorė garsėja ir „plokščios žemės“ teorijos platinimu.

Parengta bendradarbiaujant su „Facebook“ faktų tikrinimo programa.

  • Šaltiniai
  • Investigating the impact of influenza on excess mortality in all ages in Italy during recent seasons (2013/14–2016/17 seasons); International Journal of Infectious Diseases; 2019.11
  • Worldometers
  • Covid-19 is not the flu. It’s worse.; vox.com; 2020.03.13