Nors mūsų kraštams būdingos gamtinės sąlygos nėra palankios visus metus džiaugtis šviežiu derliumi, tačiau nepriklausomai nuo metų laiko parduotuvių lentynose galima rasti pačių įvairiausių vaisių, tad įtraukti glotnučius į kasdienį meniu ir kaskart išgauti vis kitą skonių derinį – paprasčiau nei atrodo.

Pasak prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės, žiemą pietinėse šalyse – Ispanijoje, Italijoje, Graikijoje – kaip tik yra nuimamas šviežiai sunokusių citrusinių vaisių derlius, todėl jų skonis – ypač ryškus ir puikiai gali papildyti trintus kokteilius. Tiesa, pagal pardavimus šaltuoju sezonu perkamiausių vaisių sąrašo viršūnėje karaliauja bananai ir mandarinai, toliau rikiuojasi apelsinai, obuoliai, persimonai ir didieji greipfrutai (angl. pomelo).

„Natūralu, jog žiemą žmonės yra išsiilgę vasariškos gaivos ir dažniau renkasi citrusinius vaisius, kurie yra ne tik skanūs, bet ir padeda aprūpinti organizmą trūkstamais vitaminais, stiprina imunitetą. Tiesa, sau lygių pagal populiarumą neturi bananai, kurie jau ne vienus metus yra nepajudinami iš populiariausių žiemos vaisių dešimtuko. Bendras vaizdas pasikeis artėjant vasarai – tuomet populiarumą susigrąžins arbūzai, nektarinai. Dar vienas populiarus glotnučių ir ne tik ingredientas – avokadas, kuris dėl plačių pritaikymo galimybių yra perkamas nepriklausomai nuo metų laiko“, – pasakoja B. Čaikauskaitė.

Iki pavasario likus vos kelioms dienoms, siūlome kasdien pasigaminti po sveikuolišką kokteilį. Glotnučiai – puikus pasirinkimas norint rytą pradėti žvaliai bei pasikrauti jėgų ir puikios nuotaikos visai dienai. Be to, toks pusryčių variantas neapsunkins organizmo.

Glotnučiai lengvai pasiduoda interpretacijoms, todėl juos galima gardinti pačiais įvairiausiais priedais. Pavyzdžiui, avižiniais dribsniais pagardintas kokteilis taps dar tirštesnis bei pasižymės didesniu skaidulų kiekiu. Pamėginkite kokteilių skonį paįvairinti ispaninio šalavijo sėklomis – jos ne tik suteiks sotumo jausmą, bet ir aprūpins organizmą po žiemos taip trūkstamais vitaminais ir mineralais. O norintiems saldesnio skonio, vietoj cukraus rekomenduojama įdėti šaukštelį medaus.

Dalinamės 5 glotnučių receptais, kurie leis kiekvieną dieną pradėti sveikai ir skaniai, o taip pat priartins pavasarį.