1. Mitas: bulvės tukina

Dažnai kalbama, kad bulvės tukina ir yra kaloringos, daugelyje dietų rekomenduojama išvis atsisakyti bulvinių patiekalų. Tačiau ar tai iš tiesų būtina, norint išsaugoti tobulą figūrą?

Fitneso treneris P. Ratkevičius teigia, kad bulvė yra visapusiškai naudinga daržovė, turinti savyje vitaminų, mineralų ir kitų mums reikalingų medžiagų. Žinoma, virtų bulvių glikeminis indeksas (GI) yra daug geresnis nei keptų, tad metantys svorį turėtų į tai atkreipti dėmesį. GI nusako, kaip greitai pasisavinami angliavandeniai, tad šiuo atveju lėčiau yra geriau.

Mitas, kad bulvės itin tukina, atsirado todėl, kad dažniausiai bulvės yra kepamos riebaluose – taip jos tampa tikra kalorijų bomba, kuri nėra tinkama nei mūsų sveikatai, nei figūrai. Tad jeigu mėgstate bulves, tikrai galite jomis pasimėgauti bent kartą per savaitę nesibaimindami dėl pasekmių, tik derėtų atkreipti dėmesį į jų ruošimo būdą.

Receptas

D. Dobrovolskas pataria, kaip paprastas bulves paversti gardžiais pietumis.

Į keptuvę įpilkite šiek tiek nugriebto sviesto, sudėkite smulkintą svogūną, česnaką, čili pipirą ir kapotus pomidorus, tuomet pakepkite kelias minutes. Į keptuvę su daržovėmis sudėkite virtas bulves ir kepkite 5–10 min., priklausomai nuo pasirinktos temperatūros ir daržovių kiekio. Bebaigdami kepti įdėkite špinatų lapelių ir apšlakstykite citrinos sultimis bei smulkintais rozmarinų lapeliais. Šias bulves galima valgyti tiek šiltas, tieks šaltas.

2. Mitas: gazuotas vanduo – celiulito priežastis

Dar vienas mitais apipintas produktas – gazuotas vanduo. Vyrauja įsitikinimas, kad jis skatina celiulitą, bet ar tikrai vanduo su burbuliukais yra pats didžiausias priešas norint išvengti apelsino žievelės odos?

Treneris P. Ratkevičius šį mitą tvirtai paneigia: „Gazuotas vanduo su celiulitu neturi nieko bendro. Daugelis mano, kad vandenyje esantys burbuliukai ir yra celiulito sukėlėjai, tačiau galiu patikinti, kad esmė yra ne pati angliarūgštė, o gėrimo sudėtis. Taigi, jeigu gersite saldintus ir dažikliais praturtintus gėrimus, galite sulaukti nepageidaujamo apelsino žievelės efekto. Tačiau derėtų nepamiršti, kad mūsų kūną modeliuoja viskas, ką dedame į burną, todėl būtų neteisinga susikoncentruoti ties vienu produktu.

Receptas

D. Dobrovolskas siūlo pasimėgauti naminiu limonadu, kuriam pasigaminti jums reikės:

  • cirtinų sulčių arba citrinų griežinėlių
  • vieno griežinėlio greipfruto
  • kelių agurkų juostelių
  • nedidelio gabalėlio imbiero

Visi ingredientai sudedami į vandenį ir po keliolikos minučių skanaujama.

3. Mitas: kiaušiniai didina cholesterolio kiekį

Turbūt visi yra girdėję nuogąstavimų, kad kiaušiniai didina cholesterolio kiekį, taip skatindami širdies ligas. Tačiau tai ir vėl nėra tiesa.

Asmeninis fitneso treneris sako, kad tai vienintelis produktas, turintis daugiausia visų mikroelementų, tad jis labai naudingas žmogaus organizmui. Daugelis diskutuoja dėl kiaušiniuose esančio cholesterolio, tačiau juose taip pat yra ir daug aminorūgšties – cholino, kuris neleidžia cholesteroliui kauptis ant kraujagyslių sienelių, taip mus apsaugodamas nuo neigiamų padarinių.

„Žinoma, nereikia perlenkti lazdos, – sako P. Ratkevičius, – todėl rekomenduoju per savaitę suvalgyti 4–7 kiaušinius.“ Jeigu siekiate asmeninių rezultatų sporto salėje, šis kiekis gali išaugti iki 10 ar daugiau vienetų per savaitę.

Receptas

Kulinaras D. Dobrovolskas dalijasi puikiu receptu, kuriam negalėsite atsispirti. Šiam patiekalui pasigaminti jums reikės:

  • 1 šaukšto griebto sviesto
  • dviejų kiaušinių
  • dviejų šaukštų jogurtinės grietinės arba graikiško jogurto
  • saujelės špinatų lapų
  • žiupsnelio tarkuoto muskato riešuto
  • druskos
  • pipirų
  • juodos duonos riekelės

Gaminimas:

  1. Aukštoje temperatūroje ištirpinkite sviestą ir įplakite du kiaušinius.
  2. Kai kiaušiniai pradės trauktis, įdėkite grietinę ir toliau maišykite.
  3. Ingredientams susijungus į vientisą masę, sudėkite špinatus, druską, pipirus ir smulkintą muskato riešutą.
  4. Paruoštas patiekalas patiekiamas su šildyta juodos duonos riekele.

Skanaus!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)